| Goix a întrebat:

Daca tu,ca fata inviti baiatul in oras, trebuie sa platesti si consumatia lui? Sau o plateste fiecare?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sigur ca da, achiti tot, taxiul pana acolo si inapoi acasa, rezervarea, sucul, poate va vrea ceva de mancare (felul I felul II +desert), si consumatia in club daca va ganditi sa continuati mai tarziu. deci papuse, pregateste portofelul
Din momentul in care inviti pe cineva in oras ( in cazul iesirii unui baiat cu o fata) cel care a facut invitatia SUPORTA INTREAGA CHELTUIALA, articol scris in CODUL BUNELOR MANIERE! fara discriminare, se aplica regula atat pentru genul masculin cat si feminin. Sa nu uitam bacsisul la chelner si la taxi.
Daca nu vrei sa achiti toata iesirea, atunci stai cuminte in banca ta si asteapta sa te invite baiatul.

| Sociopat a răspuns:

Fiecare plateste ce a consumat

| RAY a răspuns:

Plateste masculul ca e mascul si ca mascul toata viata plateste pentru sex, relati, iubire, intarnire etc femeia e ca o banca tot depui banii si la greu la nevoie fuge la altul, ce fata sta cu tine daca nu-i platesti consumatia sa fim seriosi

| neutrino a răspuns:

De obicei baiatul plateste, motiv pentru care el invita! Daca te mananca limba, atunci tu platesti, pentru ca este invitatia ta: doar nu speri ca poti invita pe cineva la restaurant pe banii lui! Plateste in intregime cel care a invitat.

| LoveSleep a răspuns:

Fată, băiat, nu contează, fiecare își plătește partea lui.

| Suck a răspuns:

Va platiti fiecare consumatia, codul bunelor maniere e o porcarie in mare parte, e facut pentru oameni de rang inalt, la noi oamenii de rand nu se prea aplica.

| pufulescu a răspuns:

De bun simt ar fi sa isi plateasca fiecare partea lui, cu exceptia cazului cand e o aniversare! Presupun ca sunteti elevi, nu sunt banii vostri ca sa ii dati prea usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste cine invita

| anonimguy3 a răspuns:

Fiecare partea lui, sunt satul de oameni care sunt invitati in oras de prieteni care relativ nu-s bogati, dar au si ei acolo un banut de o cafea, un suc o inghetata ceva, si ceilalti vin ca fufele si asteapta prietenu sa-i cumpere din bani lui. NU!

Daca prietenu vrea sa faca cinste odata sau de 2 ori atunci e ok, dar daca nu vrea fiecare partea lui.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Depinde. Daca asta e intentia ta, ii poti spune, la sfarsit, ca faci tu cinste. Daca nu, fiecare isi plateste partea happy

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Tu ca ai invitat

| CaziPloaie a răspuns:

Normal baiatul dar in situatia de fata fiecare partea lui.

| Supplexa a răspuns:

O plateste fiecare laughing) Acum sa ii platesti consumatia, da cum nu. Sa nu uiti florile si ciocolata laughing)