| IoaNa1428Dmd a întrebat:

De cateva zile ma confrunt cu un sentiment pentru prietenul meu cel mai bun.
Ne cunoastem de cand ne-am nascut, dar cand am implinit 4 ani eu m-am mutat in alt oras.
M-am intors dupa 10 ani, iar acum chiar imi place de el.
Cand eram mici ne consideram sot si sotie, si el inca prefera sa ma numeasca sotia lui.
Cum ii pot spune ca-l plac, sau ce as putea sa fac, avand in vedere ca noi doi stam non-stop impreuna?

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa nu pui presiune pe el si indiferent ce se va intampla sa ramaneti prieteni.Il poti lua usor cu diferite aluzii, iar daca iti raspunde e de bine, dupa care incearca sa te apropii de el si fizic, mai atinge-l din "greseala" pe mana, i-al in brate cand va salutati de plecare, iar daca iti raspunde la aceste semnale mergi mai departe. Poti fi sincera cu el si sa ii spui ca il placi mai mult ca amic sau ii poti scrie o scrisoare...Bafta

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta sunteti la varsta distractiei si strabaterii cat mai multor cearsafuri revenitivo in fire

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tachineaza-l "noi doi nu vom fi niciodata impreuna", " ai vrea tu sa ma ai, chestii de genu, imbraca-te mai ok, parul facut, chestii femeiesti. Daca nu intra in joc, ii poti spune sentimentele tale : te-am placut acum 1 saptamana, si poate te mai plac putin si acum.

| Mry_Mărie_1993 a răspuns:

Ai putea sa ii dai anumite semne, impulsuri si daca rapunde la ele, atunci ii poti spune ca il placi. Dar lasa-i putin timp, si nu te supara daca nu iti raspunde reciproc imediat sau daca spune ca vrea sa ramaneti doar prieten buni