| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU! Am 20 de ani, sunt intr-o relatie de aproape 4 ani cu un barbat si ma confrunt cu o situatie foarte problematica.
Ne-am cunoscut pe retelele de socializare, insa el oricum nu statea foarte departe de mine. Cand m-am indragostit de el simteam ca nu am mai iubit niciodata asa, simteam ca este unic sentimentul si ca o sa ramana asa toata viata. El era in Anglia pentru ca avea un job, iar eu eram la liceu, deci cumva aveam o relatie la distanta, ne vedeam foarte rar, in functie de cum venea el acasa. Dupa 2 ani de zile, dupa ce eu am terminat liceul ne-am mutat impreuna in Anglia, insa la inceput am avut foarte multe probleme pentru ca fiecare eram obisnuiti cu propriul stil de viata. Ne certam foarte des pentru ca eu mi-am gasit foarte greu un job, dupa foarte mult timp, iar el cumva facea presiuni asupra mea in legatura cu toata situatia asta. Adica ma facea sa ma simt foarte prost deoarece eu nu lucram si cumva numai el aducea banii in casa. In fine, peste lucrurile astea am trecut, desi era sa ne despartim de cateva ori, mai ales ca o data am intampinat o situatie foarte serioasa. Nu mai facusem sex de vreo 2 saptamani pentru ca eu fusesem pe stop iar mai apoi era saptamana mare dinaintea Pastelui, iar eu am considerat ca trebuie sa facem o pauza in legatura cu asta. Lui vizibil nu i-a convenit toata treaba si am inceput sa ne certam foarte tare. Pana intr-o noapte cand eu am incercat sa ma pun la somn mai devreme, insa am simtit ca se misca foarte mult in pat. Mi s-a parut foarte ciudata situatia, si m-am intors brusc si l-am prins ca se uita la fete goale, fete de pe Instagram cu conturi false care faceau pornografii. Ne-am certat foarte tare atunci, eu am trecut foarte greu peste incident, ceea ce e absolut normal. Dar intr-un final il iertasem
Acum, de mai bine de o luna mi-am gasit un job intr-o fabrica de flori. Relatia noastra parea ca e stabila, cu mici certuri ca in fiecare relatie, insa eram ok. Am cunoscut un baiat la munca, un baiat de origine spaniola si inca din prima zi am inceput sa vorbesc cu el, sa socializez pentru ca mie inca de mica imi place foarte tare limba spaniola. A doua zi, nu stiu de ce, dar i-am cerut instagramul si toata situatia asta incepea sa prinda contur. Incepeam sa stam in fiecare pauza la munca impreuna, el mereu se aseza langa mine la masa in cantina si mai apoi, s-a ajuns la situatia in care chiar el ma astepta sa iesim la pauza impreuna, imi lua chiar si ghiozdanul.
Inca din ziua in care i-am cerut instagramul, vorbeam in fiecare zi. Ba mai mult, incepeam sa ne simtim atrasi unul fata de celalalt, eu la inceput am incercat sa imi ascund sentimentele insa cumva, el m-a facut sa nu mi le pot controla. Simteam ca nu este bine, insa ma aruncam tot mai mult in foc. Si chestia era ca nici nu imi parea rau. Adica voiam sa fac asta din ce in ce mai mult. Ne-am propus o intalnire, in acea zi ne-am sarutat pentru prima oara, el a facut pasul acesta. Ma trata intr-un fel inexplicabil. Ma simteam ca intr-o telenovela. Atat de frumos se comporta cu mine incat simteam ca il vreau pentru totdeauna. La munca a inceput sa imi faca foarte des buchete de flori si sa mi le daruiasca, ceea ce prietenul meu face o data la nu stiu cat timp si doar atunci cand este un eveniment, desi stie ca imi plac florile. Baiatul acesta este diferit. Ma face sa ma simt atat de bine, incat, cand sunt cu el simt ca nimic nu mai conteaza. Ieri ne-am intalnit pentru a doua oara, la un hotel pentru ca el il inchiriase ca sa stea mai mult timp cu mine deoarece eu peste cateva zile plec in Romania in vacanta, iar el pleaca in Spania peste o saptamana, tot in vacanta si nu o sa ne vedem pentru o luna de zile. In fine. am mers la hotel si am inceput sa ne sarutam, tot mai intens si tot mai intens, pana cand am inceput sa ne dezbracam si sa facem cu adevarat sex. A fost cea mai frumoasa partida de sex pe care am avut-o, sincer. Si ceea ce mi se pare ciudat este faptul ca nu imi pare rau pentru ca mi-am inselat propriul iubit. Baiatul acesta stie ca am prieten si mi-a spus de multe ori ca nu poate face nimic deoarece eu am o relatie, insa in ciuda acestui lucru, amandoi ne-am lasat dusi de val si nu ne-am putut controla. Simt ca il iubesc foarte mult si in fiecare zi ne lipsim din ce in ce mai tare. Amandoi simtim acelasi lucru, se comporta in continuare atat de frumos cu mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac? ????

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Faci ce iti spune inima.

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sa faci ce vrei. De ce e important pentru tine sa-ti spuna altii ce sa faci? Cand ai inselat, ai intrebat pe cineva daca sa o faci?

| RAY a răspuns:

In concluzie,baieti oricand fata va poate insela cu altul, a stat ala atâția ani dupa tine tea adus acolo, ai trait pe bani lui si apoi gata ai fugit la hotel cu altul, asa sunt fetele, azi cu uni maine cu altul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce te ține lângă actualul iubit? Ești căsătorită cu el?

| Crackman a răspuns:

Pai este simplu după ceva timp acest " bait bun, situație magica " o sa dispară sau nu ( depinde de timp )
Nu este okay ca înșeli ( spaniolul după ce termina cu tine pleacă la alta )
Este dragoste de moment în care amândoi aveți de castigat
Scăpa de amândoi
Pana nu ramai însărcinată, bătută de actualul sau cine știe poate ajungi bine la pensie cu copiii tău juma spanioli și tatăl lor elvețian.

| Saiko10 a răspuns:

Te desparti de iubitul actual si mergi cu asta, daca merge bine bravo tie, daca nu asta este mergi mai departe, ii spui adevarul iubitului tau actual, minciunile fac totul mai rau, deci mai bine sa fi sincera.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Să te desparți de iubit. După părerea mea ar fi fost bine să faci lucrul acesta înainte să ajungi la sex cu spaniolul. Nu văd în înșelat ceva bun. Dacă relația nu merge eu merg pe ideea despărțirii și apoi să mă întâlnesc cu cine doresc.

| Lusiaa a răspuns:

Spaniolul crede ma.Nu ramane cu actualu nu fa aceeasi greseala pe care toate o facem.

| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Lusiaa):

Ce greseala? Explica-mi?

| Lusiaa a răspuns (pentru Anutzaaaaaaaaaaaaaaa):

Atata timp cat te ai dus la altul, era clar ca cel pe care l ai avut nu era destul de bun, altfel nici nu te uitai la alti barbatii.Ii clar ca ceva nu merge cu actualul.Ramai cu spaniolul.o sa fie mai bine, daca nu, o sa regreti.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Hei...si eu sunt cam in aceeasi situatie ca a ta doar ca la mine totul a plecat de la faptul ca prietenul meu(acum fostul)nu era interesat de mine si sa facem sex.Mereu era ocupat cu jocurile video.Nu poti face nimic altceva decat sa te desparti de actualul si sa continui ce ai inceput cu celalalt.Este cam trist ca l-ai inselat.Eu am preferat sa ma despart de fostul inainte si dupa sa imi vad de viata mea.Nu poti trage de un om daca el are interese mai importante