| DiaSmiley a întrebat:

deci nu stiu cu sa ii spun acelui baiat ca il plac, doar nu pot sa ma duc asa dintr-o data la el si sa ii zic " Te plac ". deci nu stiu. Va rog mult ajutati-ma. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Coșbuc_Alee_1997 a răspuns:

Ei bine, nu toți băieții au sentimente dezvoltate, ca să zic așa, pentru o fată. La vârsta asta (15-16), ei se cred superiori și cred că pot avea orice fată. Arată-i că-l placi, nu-i spune. Acum 3 luni, i-am spus unui băiat că-l plac și după nu am mai ieșit din casă de rușine. A aflat tot cartierul. Ai grijă ce faci, cum faci, dar încearcă să nu fi rănită.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unei fetite ii este permisa o astfel de greseala, dar unei domnisoare care se respecta, nu!

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Esti iubirea mea divina, si ti-am luat o bormasina!"
Il vei da gata.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

"Cand te vad inima-mi bate, si ti-am luat linguri curate!"

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

"Iubeste-ma cum n-ai iubit, ti-am luat pensula de vopsit!"

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

"Esti al meu baiat charmant, si ti-am luat scaun rulant!"

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

"Nu vreau sa mai scap de tine, ti-am luat scaun cu rotile!"

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Eu te vreau in dormitor, si ti-am luat aspirator!"

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Eu vreau sa fiu doar a ta, si ti-am luat o canapea!"

| sayWhaaat a răspuns:

Arata-i ca il placi, bate-i apropo-uri. Daca nu e sa fie, ori nu te place, ori e pampalau. In ambele cazuri, nu vrei sa ai de a face cu el.

| 69dacăvrei a răspuns:

De ce sa nu poti? Ai ceva de pierdut? Nu, ai ceva de castigat in cel mai bun caz.
Duceti-va intr-un parc doar voi doi si spune-i "Uite, eu te plac". Sau daca nu vrei asa, spune-i pe mess, la telefon sau facebook.
Incearca! Bafta!