| Necunoscut123456789 a întrebat:

Este la mine in clasa o fata de care imi place foarte mult.A venit la noi in clasa in a 6 a.Ei i-a placut prima data de mine si acum in an intra 7 a si mie a inceput sa imi placa de ea si am inceput sa vorbesc cu ea sa fim prieteni si i-am cerut prietenia si ea a spus da atunci dar dupa o zi mi-a zis ca isi cere scuze dar nu mai vrea sa fie cu mine.Mentionez ca inainte de a-i cere prietenia au mai existant saruturi intre noi, am tinut-o si de mana chiar daca nu eram impreuna.Acum suntem prieteni dar nu foarte apropiati ceva de gen "Buna.Ce mai faci?". Acum sunt in clasa a 8 a si nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru ai cere din nou prietenia pentru ca eu tin foarte mult la ea.Cum ar trebui sa procedez? Dau funda raspunsurilor cat mai ajutatoare!

4 răspunsuri:
| melinda114 a răspuns:

Pai incerca sa vorbesti cu ea ca inainte si sa.i spui ca iti place mult de ea si sa o intrebi de ce nu mai vorbeste cu tine la fel ca inainte si sa iti ceri scuze daca au fost unele chestii care au deranjat.o la tine si chiar ai vrea sa fiti ca inainte.Sa ii spui ca o simpatizezi foarte mult si ca macar i.ai spus ce ai simtit. Sper ca te.am ajutatwinking

| Necunoscut123456789 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri mai astept si altele!

| romeo007 a răspuns:

Prietenia nu trebuie ceruta, ea se v-a obseva de la sine. tu vorbeste cu ea, dar nici sa pari obsedat.fa iesiri cu prietenii, stai de povesti si cu alte fete... cheamo in oras sa iesi doar tu cu ea, arata-i schimbare la tine, fetelor nu le plac astia care le pupa in fund pe ele toata ziua. dupa ce porti mai multe discutii cu ea si daca rezulta ca nu vrea nimic cu tine, cauta alata fata, esti tanar

| gabrieluta10 a răspuns:

Sincer..mult succes