| Deea111 a întrebat:

Please, help!crying( Acum o luna sau doua m-am certat cu un foarte bun prieten de-al meu.Eram buni prieteni, vorbeam foarte des si niciodata nu neam dezamagit unul pe altul.Pana cand eu am cam inceput sa ma satur de el si prietenia lui, si nu aveam motive pentru a ma certa cu elstraight face Apoi dupa cateva zile, el mi-a zis in gluma ca ma place, si eu m-am suparat[faza e ca eu stiam ca mi-a zis chestia in gluma, insa voiam motiv pentru a nu mai fi prietena cu el] Asa ca el sia cerut scuze de ffff multe ori, ba chiar a facut si un id cu care sia cerut scuzestraight face si eu nu si nu. si ma tot batea la cap sa il iert si imi tot spunea ca nu are rost sa ne pierdem pietenia pentru un asemenea lucru prostesc.Si eu enervanduma, i-am spus adevaratul motiv pentru care m-am certat cu el, adica i-am spus ca m-am saturat de el.Si ca faza aia din care m-am suparat era numai un pretextstraight face Si el mi-a spus, ca e pacat, si ca voi regreta. Iar eu eram convinsa ca nu o sa regret nimic.Si mi-a zis ca intr-o zi voi realiza ca am nevoie de prietenia lui, insa poate va fi prea tarziu.Si eu eram convinsaaa ca nu as mai avea nevoie de prietenia lui.Insa acum regreeeet enoooorm, si imi pare fffff rau.Cum sa procedez? Mi-as cere scuze...Insa mi-e foarte rusine de ce imi va zice.Credeti ca ma mai poate iertaaacrying(?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Sigur ca te poate ierta, pentru ca el te iubeste cu adevarat! Toate problemele tale fac parte din jocurile iubirii. Spune-i ca regreti, si vei primi sigur un pupic de impacare. Daca nu-l primesti.il daruiesti tu.

| ATHOS a răspuns:

Nu sta pe ganduri! Fugi la el, cereti iertare si va fi bine. Atentie insa la viitor! Prietenii se castiga greu si se pierd usor.
Bafta!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui ca iti pare rau, ca nu ai stiut sa apreciezi prietenia lui si ca acum ti-ai dat seama ca iti este dor de el si de prietenia dintre voi.De iertat nu stiu daca te va ierta dar daca a vorbit serios cand a zis ca te place cred ca te va ierta. Cel mai bine ar fi sa vorbiti singuri si sa clarificati tot, iar tu sa ii spui tot ce te framanta si cata nevoie ai de prietenia lui.

SUCCES, te-am pupat:*

| pUpSiQQQQ a răspuns:

Daca esti vinovata, ce te tine sa-i scrii, ca-ti pare rau, ca regreti mult, ca ai nevoie de prietenia lui, ca acum ai inteles ce ai facut.De ce sa-ti fie rusine sa-ti ceri scuze, lui nu i-a fost rusine sa-ti ceara scuze cu toata ca nu avea nici o vina.Crede-ma te va ierta.Si sa nu mai faci asa ceva e dureros cind cel mai bun(cea mai buna)prietena iti spune m-am saturat de tine...

| Stefan_4166 a răspuns:

Du-te la el cu ce ii placea cel mai mult si spune-i ca iti pare rau