| Madalina115 a întrebat:

fostul meu prieten e acum cu alta fata dar din moment ce suntem in aceeasi clasa el inca se da la mine.eu inca tin la el si cred (de fapt sunt sigura)ca el inca nu m`a uitat. el se vede cu actuala sa prietena doar o data sau de 2 ori pe saptamana.astazi am aflat ca se duce sa o vada si nu mai stiu ce sa cred(mentionez ca am auzit de mai multe ori cand se ducea la ea dar atunci nu era asa greu, mai ales pentru ca el era suparat pe mine chiar dupa ce ne-am despartit, deci ma resemnasem)thinking o iubeste pe ea sau pe mine.de ce se da la mine daca tot se duce sa se vada cu ea? help me please! ps:am fost impreuna 4 luni si ne-am iubit foarte foarte mult, incat atunci cand ne-am desp, nu`mi venea sa cred ca s`a terminat. aaa, si inca ceva.ieri eram aman2 in magazin si era si maica`sa, iar el m`a intrebat daca il mai iubesc(presupun ca in gluma dar nu stiu sigur) si eu i-am zis ca "nu". Maica`sa i-a zis ca poate nu l`am iubit niciodata si el i`a zis ca "pai ea zicea ca ma iubeste". Apoi mi-a zis ca atunci dc i-am scris numele meu pe ghiozdan(l-a ora trecuta el mi-a mazgalit ghiozdanul meu si eu pe`al lui). la care eu i-am raspuns :"dar doar nu vroiai sa scriu geanina"(asa o cheama pe actuala sa prietena). si maica`sa a inceput sa rada. ce credeti? eu chiar nu pot sa`mi dau seama ce simte el pan la urmathinking

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Draga mea deci in primul rand gandeste-te putin:.
E si el om, iar noi oamenii nu putem uita asa repede o persoana la care am tinut ff mult happy
in al 2-lea rand daca inca se da la tine chlar ca te mai iubb
Sincer cre` ca cu aia iese doar asa oh go on[ sau poate de gura maica`si]

Dar. gandeste-te ce vrei tu de fapt. daca mai vrei sa fi cu el sau nu.
Daca da atunci du-te si vb cu el happy

Daca nu.oh go on. ignoraa`l thinking

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca baiatul te baga in seama in lipsa de ocupatie,ca daca vroia ceva de la tine,isi facea curaj.

Eu zic sa incetezicu jocurile de copii, gen mazgalit ghiozdane, si cu replicile intepate despre actuala.

Ce a fost intre voi a trecut.Treci peste, asa cum a facut-o si el.

| Castiel a răspuns:

@giovana din ce ai spus tu, mananci **** 40%
Asa pai in primul rand faza cu ghiozdanele nu inseamna nimic doar daca sunteti retardati mental sau aveti 10 ani! Nu ai zis motivul despartiri! De ce v-ati despartit? Cu ce vrei sa te ajutam daca nu spui toate detalile bolovano, nu stiu dar din ce ai spus tu mai te iubeste sau te tachineaza, baga o convorbire face 2 face sincera, si daca face misto/rade dal in **** uital si du-te la altul serios! TI-as da mai multe sfaturi dar la ce detalii ai dat-.- ori sunteti imaturi ori retardati mental!

| Giovanna a răspuns:

Voi stiti ce inseamna iubire cu adevarat? nu are nimic de-a face cu numele scris pe ghiozdane happy pe bune iar 4 luni nu e nu stiu ce, o relatie inseamna de la un an in sus, abia atunci poti zice ca e mult timp. nu stiu daca te iubeste sau doar te tachineaza, oricum la varsta asta e greu sa stii daca esti indragostita sau nu happy vei afla mai incolo. Mie mi se pare ca iei lucrurile prea in serios, prea tragic, peste cativa ani o sa-mi dai dreptate, eu iti vb dupa o relatie de 5 ani jumate big grin Probabil se da la tine si din orgoliu, sa-si demonstreze lui ca te poate da oricand pe spate, cine stie, incearca sa nu pui asa usor botul la tot ce zice sau face el. Daca vrei sa afli, mai bine ia taurul de coarne si spune-i sa se decida, ca deruteaza lumea din jur, spune-i sa nu se comporte ca un copil (desi la varsta asta e cam greu, mai ales ca baietii se maturizeaza muuuult mai greu) ia-l tu peste picior, intreaba-l zambind: "Ce ai, inca nu ai reusit sa ma uiti?" sau "Actuala nu e suficient de buna incat sa te faca sa treci peste?" laughing) eu asa as face, daca tot face pe cocosul si vrea mai multe tipe! Bafta happy

| Giovanna a răspuns:

@ Castiel, esti idiot sau esti idiot? Nu ma insulta ca eu nu te-am insultat pe tine pana acum, pastreaza-ti parerile de doi lei ca nici macar nu ma cunosti! Daca tie iti place sa mananci **** nu inseamna ca tuturor le place! Retardat de doi lei

| Giovanna a răspuns:

Draga mea, intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, asta vroiam sa iti spun, daca ai nelamuriri intreaba-l si cere sa te lamureasca happy daca nu e suficient de matur, lasa-l. Eu vroiam sa iti mai spun ca abia mai tarziu iti vei da seama ce inseamna o relatie si ce inseamna sa te indragostesti cu adevarat.

| Madalina115 explică:

Ma lesi?! ce v-am intrebat eu si ce`mi raspundeti voi...