| xLittleLover_6924 a întrebat:

Imi place de un baiat, David, dar el tocmai a intrebat-o pe cea mai buna prietena a mea daca vrea sa fie iubita lui, iar ea a acceptat! De 2 ore plang incontinuu si simt ca viata mea se incheie aici! Credeti ca ar mai trebui sa vorbesc cu ea? Adica, o cunosc de la gradinita, dar m-a dezamagit mult azi! Era ca o sora pentru mine! Faceam orice impreuna Dar acum ea m-a ranit profund! Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| b3bitsa a răspuns:

Buna! doamne, nu trebuie sa gandesti asa! ai sunt o multime de baieti. nu-i nici primul nici ultimu` asa ca uital si las-o pe prietena ta in pake. funda?

| CloseToYou a răspuns:

Buna!
Pai,o prietena adevarata probabil ca nu ar fi facut asta stiind cat de mult il placi...dar de asemenea o prietena adevarata nu ar fi egoista si nu i-ar cere prietenei sale sa se desparta de iubitul ei.Stiu ca doare foarte tare,dar asta e, viata merge mai departe.O sa iti treaca pana la urma, promit! Intotdeauna trece.Si daca el a facut alegerea aceasta trebuie sa o respecti.Si stai linistita, daca nu a fost sa fie, inseamna ca exista altcineva potrivit pentru tine.Ai sa vezi ca o sa-l intalnesti in curand pe baiatul perfect,care sa te iubeasca asa cum esti,fara sa te faca sa suferi vreodatawinking
Acum e normal sa suferi, degeaba iti spun nu mai plange...Dar totul o sa fie bine pana la urma! Si viata ta de abia incepe, ai sa ai mult mai multe motive sa fi fericita in viitor alaturi de persoana potrivitawinking
Bafta multa!:*:*>big grin

| Sociopat a răspuns:

Nu exista prietenie adevarata iar tu ai invatat asta pe calea mai durabig grin.

| DidiChanx3 a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanadoare imi place de un baiat cu un an mai mare care a intrebat-o pe uha din cele mai bune prietene daca vrea sa stea cu el dar ea la refuzat dar eu tot nu aveam curaj sa-i vb lui dar ea mi-a spus ca ma place si pana la urma suntem si impreuna dar faza e ca oameni cum e prietena ta sunt peste tot cine stie poate el te place da vrea s ate faca geloasa oricum sunt destui baieti crede-ma spera in continuare este cineva pentru fiecare happy fundita puppy dog eyes

| MrSnuggles a răspuns:

Pe scurt asa zisa prietena a ta e CURVA, doar in cazul in care stia ca il placi. Ea putea sa zica "Stii te plac dar nu chiar asa de mult incat sa incepem o relatie, spre deosebire de xLittleLover_6924 (vad ca asta tie numele laughing ) "

| LovKid a răspuns:

Buna!
Daca ea sita inainte ca tie iti place de el.si a acceptat sa fie cu el...din moment ce si tu il placeai.inseamna ca nu o mai poti numi prietena!
Daca nu stia.du-te si intreab-o daca chair ii place de el...si spune-i ca si tie iti place de el. poate sta asa la misto ca el
Bafta! funda?

| xLittleLover_6924 explică:

Si da, ea stia cat de mult il plac!