| xXenaa a întrebat:

Imi place foarte mult un baiat cu care nu am vorbit fata in fata pana acum. Am vorbit foarte putin pe Facebook. Are foarte multe admiratoare, iar eu consider ca nu sunt destul de frumoasa pentru el..Desi toata lumea imi spune ca am sanse asa cum spun eu tot incerc sa ma schimb. Incerc sa slabesc desi am 175cm si 58 kg, incerc sa fiu perfecta, dar chiar si asa tot consider ca nu am sanse. Ce as putea sa fac? Ar trebui sa las timpul sa treaca? Eu sunt de parere ca o fata nu ar trebui sa faca primul pas nici intr-o relatie de prietenie.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

De ce sa slabesti? ca nu ai nevoie de asta...

Si nu mai incerca sa fi perfecta, nu exista perfectiune. Incearca sa fi tu si cine te iubeste va ramane langa tine, cine nu oricum va pleca mai devreme sau mai tarziu...

| Cristiann25 a răspuns:

De ce nu? Suntem in secolul XXI, se poate intampla orice! Ai grija cum faci primul pas sa nu creada apoi ca te lasi usor la orice(mai subtil). Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi de moda veche.omul la exterior arata diferit de cum se simte in interior. nu perfectiune ta fizica este ceea ce il va face sa te placa, ci tu ca mentalitate, comportament.fizicul poate fi sau nu o completare a ceea ce reprezinti. mai lasa revistele cu femei scheletice si "vieti perfecte". nu-l pune pe fuga cu acest tip de mentalitate. in general, noua barbatilor ne plac femeile simple in gandire, asa cum sunt ele, amuzante, placute-nimic mai mult. cei ce vor mai mult-cauta doar sa-si satisfaca placerile apoi isi iau talpasita. succes

| drutza98 a răspuns:

Nu e nevoie sa mai slabesti sau sa iti schimbi aspectul fizic. Daca te va iubi, te va iubi pentru ce esti tu, nu pentru ce vrea el. Si ar trebui sa vorbiti fata in fata, cu Facebookul nu rezolvi nimicwinking

| De_Trefla_Dama_1990 a răspuns:

Da! Ai dreptate! Esti urata,pentru ca asta crezi, nici macar nu e necesar sa ne dai detalii despre aspectul tau fizic.
Sa faci primul pas intr-o relatie nu mi se pare ok, dar intr-o prietenie frumoasa, cand urmeaza sa va cunoasteti, de ce nu?

| xXenaa explică (pentru De_Trefla_Dama_1990):

Nu cred ca sunt urata, cred ca el merita ceva mai bun.

| De_Trefla_Dama_1990 a răspuns (pentru xXenaa):

Niciodata nu gandii asa, esti suficient de buna pentru oricine vrei tu. Daca el nu crede asta, nu te merita, iar tu ar trebui sa te resemnezi. Sper ca ai rezolvat totusi problema:*