| anonim_4396 a întrebat:

Imi place tare de o fata cum ar trebui sa procedez sa intru in vorba cu ea sa devenim prieteni?
I-am dat o floare (trandafir)dar nu da semne ca ar vrea sa fie cu mine.Ea este cu mine in clasa dar nu pot sa spun ca suntem prieteni desii ne spunem BUNA! mereu.
Cum sa procedez sa ma apropii de ea si sa fiu cu ea

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu ea, arata-te interesat de ea, de ce i se intampla - asta este cel mai bun subiect pentru a incepe o discutie. Nu te rezuma la un simplu salut. Si apoi o urmaresti si tu, vezi daca ii place sa vorbeasca cu tine, daca devine mai volubila, daca are starea potrivita, si o inviti la un suc, praji, cum o zis si Azµre.

| aclean a răspuns:

Cred ca poti considera faptul ca va salutati in fiecare dimineata o mare realizare. Insa inainte sa te pot ajuta mai mult: ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru aclean):

15 ani si ea tot 15

| Azµre a răspuns:

Scote-o în oraș! Învit-o la un suc happy

| AleXisAleXis a răspuns:

Cred ca ea crede ca i`ai dat acea floare pur si simplu nu ca ti-ar placea de ea.
Cere`i numarul de telefon sau id`ul de messenger si invit`o undeva. Inainte sa-i spui ca iti place de ea da`i voie sa te cunoasca mai bine.

| amalia025 a răspuns:

Ce frumos din partea ta, sa ii dai un trandafir. Noi fetele adoram momentul cand un baiat ne daruieste o floare indiferent de aspectul ei. Nu stiu daca sa te sfatuiesc sa devii cel mai bun prieten al ei deoarece sunt cazuri in care nu poti iesii din stagiul acesta.Dar fiind prieten cu ea ii castigi respectul si increderea. Bombardeazo cu complimente, daruiestei flori si fii cat mai prietenos cu ea. Usor, usor o vei face sa se indragosteasca de tine. Multa bafta, pana la urma faci ce simti ce consideri ca e mai bine pentru tine, dar iti mai spun ceva: nu amagi aceea fata, si prin amagit vreau sa spun sa te tii o perioada dupa ea si dupa nici sa nu mai vorbesti cu ea. O sa o ranesti, spun asta deoarece stiu multe cazuri. Pa

| mihnea123abc a răspuns (pentru amalia025):

Chiar daca e ofilita laughing

| amalia025 a răspuns (pentru mihnea123abc):

E na, ofilita, doar n-ai obrazu sa ii dai o floare ofilita

| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Buna! Nu conteaza daca va salutati mereu, sunteti colegi si e normal, asta nu inseamna ca te place. Sau poate ii place, dar este mai timida din fire. In primul rand, fa-i niste complimente pe facebook, dar nu la toate pozele, ca sa nu pari disperat. laughing Apoi incearca sa vorbesti cu ea pe chat sau pe mess. Deschide cat mai multe subiecte ca sa vezi ce lucruri aveti in comun, iar daca tu deschizi un subiect iar ea nu comenteaza in niciun fel asupra lui, inchide subiectul ala si nu-l mai deschide niciodata, inseamna ca nu o intereseaza acel subiect. laughing Incearca sa o inviti in oras, prima intalnire sa nu fie ceva iesit din comun, ii propui sa iesiti ca intre prieteni, nu cred ca vei reusi sa te combini cu ea de la prima intalnire, mai ales daca este si o fata timida. Ofera-i flori si alte chestii dragute, chiar daca sunt mici sa stii ca ele conteaza. Fetele adora sa primeasca daruri, asta nu inseamna neaparat ca sunt materialiste, dar uneori un cadou poate spune mai multe decat 100 cuvinte, daca este oferit cu dragoste. Dar nu-i trimite o gramada ca o s-o stresezi si la un moment dat o sa se plictiseasca. laughing Fii atent in tot ceea ce faci sa iasa bine, dar in acelasi timp fii atent si la reactiile ei si nu fi prea direct cu ea. Daca dupa toate astea nu da niciun semn ca te place, renunta la ea. happy

| scooby98 a răspuns:

Vorbeste frate cu ea doar nu o sa vina ea la tine si sa-ti ceara combinatia!big grin

| rolandbejan a răspuns:

Fii atent! Iti zic din experientawinking. Bun. Sa zicem las-o o saptamana si nu-i mai spune nimic dar nimic nici macar buna. Dupa aceea, cand vrei tu intri pe facebook si ii dai si tu un like acolo, bem bem bem. Dar pe langa asta alegi tu o poza care iti place tie mai mult si ii dai si tu un comment nu stiu ceva de genu: Printeso :*:*:X:X♥. Eh... si dupa aceea(dar fa asta cand este of-line), dupa aceea tu ai sa vezi daca ea a fazut comul si like-ul si, daca iti raspunde tot cu un like sau intr-un caz foarte bun cum un coment la fel sa nu te entuziasmezi laughing ca cam asa e in ziua de azi. In cazul asta daca va face asta tu sa te bagi repedea in seama dar nu cu chestii:"Ce faci?" pentru ca feteles plictisite de asta. Intri in seama si tu direct cu ceva de genu:"Vai dar ce ne mai complimentam laughing big grinbig grin" si ea o sa-ti raspunda ca doar nu-i taranca. Si dupa aia incerci sa faci si tu o conversatie nu stiu cu chestii din trecut, amintiri, etc. nu stiu nu te cunosc deci, vezi tu ce faci. In special sa faci o conversatie amuzanta,(nu stiu sa pari si tu mai haladit ) si nu una care sa o faca sa iti raspunda doar cu:"DA,NU, BINE, AHA, STIU, PAlaughing".Si la un moment dat spui si tu ca trebuie sa pleci sau ca ai treaba(in cazu in care e ziua afara) sau daca nu e zi spui ca mai vorbim alta data etc. Dar sa nu pari disperat. Adica, cum o vezi ca intra si te bagi pe ea in seamalaughing.In fine si ai sa-i spui si tuh ca trebuie sa pleci si daca mai vrea sa vorbim sati lese nr de telefon ca sa o suni. Ea o sa til deie (asta sigur mai ales cai in clasa cu tine) si tu ai so suni candva si o tii de vb cu chestii de genu:"Cf, Team sunat sa vad ce faci," etc. Deci sa faci conversatie placuta si mult. Sa vorviti cat mai mult voi la telefon si la un moment dat sa ii spui si tu ca s-a facut mai frumoasa, arata mai bine, complimente( ia-o cu vrajeli, bine daca stii) si tine-o asa vreo 2, max. 3 saptamani si la un moment tu sai dai bomba:"Nu vrei sa te combini cu mine?" sau "Printeso nu vrei sa fim impreuna?" (tot printr-o conversatie, cel mai bine prin mesaje, ca asa e mai dragut* laughing ) Asa bine, deci daca iti reuseste tu sa nu fii prost si sa te lauzi ca esti cu ea ca o sa se oftice pe tine si o sa te lase( asta in cel mai rau cu putinta caz) Bine dar sa stii ca daca chiar te evita si nici like inapoi nu-ti da nu-ti fa sperante degeaba ca inseamna ca chiar nu te vede interesantlaughing Bafta! Eu am reusit asa si cu fete de 2 ani mai mari ca minelaughing. Vezi si tu, depinde si cum arati. Daca vrei sfaturi sa imi spui ca ti.as putea spune niste freze, stiluri mai haladite, etc. Hai, bafta

| danezz11 a răspuns:

Prinde-o intr-un moment in care sunteti doar voi 2. spune-i ceea ce simti si ca ai dori sa fiti mai mult decat amici! sigur va aprecia asta...sinceritatea e dragoste!