| Pitiicaa a întrebat:

Am o problema. Mie imi place de un baiat...si lui ii place de mine. Si nu stiu cum sa ii spun ca il plac. As vrea sa vorbesc cu el intr-o pauza ca sa devenim prieteni. E o idee buna? Si dupa aceea ii spun ca il plac. Dupa ce devenim prieteni.

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el prin gesturi, gaseste un motiv, ceva prin care el sa te ajute. Apoi fa-i complimente, zambeste-i mai mult, ia-l de mana, lucruri marunte care sa il apropie de tine. Cred ca nici nu va mai fi nevoie sa-i spui ca-l placi, isi va da seama si relatia voastra se va cladi de la sine. Oricum, daca spui ca si el te place, va fi super incantat sa simta ca si tu ai acelasi sentiment pentru el. Curaj! Pupic!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-i afla id,fb si/sau telefon si sa i le dai si tu pe-ale tale.
In felul asta,veti putea sa va cunoasteti mai bine,sa vedeti daca aveti gusturi comune si toate celelalte.
Sa mergi la el direct si sa-i declari ca-l placi sau ca vrei sa fiti prieteni, mi se pare cam riscant, ce zici?
Si cu pasi mici poti ajunge departe!happy
Mult noroc!

| Alystar a răspuns:

El te place, tu il placi. te duci cu tupeu la el si ii spui : "ma inviti astazi la un suc sau chiar astepti sa te invit eu?". veti incepe sa zambiti si isi va da seama ca il placi. Daca nu poti sa ii spui in fata : "eu te plac, tu cand ai de gand sa imi azici ca ma placi?".
Din punctul meu de vedere daca te duci cu tupeu ai mai mult de castigat. happy

| Neeed a răspuns:

E o idee genială. Împrietenește-te cu el apoi găsește momentul potrivit în care să îi spui tot ce simți. De la stadiul de prieteni treptat o să se modifice și o să fie stadiul de iubițihee hee