| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

deci...va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva pentru ca nu stiu ce sa mai fac...am fost cu un baiat 4 luni de zile... zilele trecute ne-am despartit pentru ca s-a impacat cu fosta prietena cu care a stat 1 an de zile si l-a si inselat pe deasupra...deci chiar nu stiu ce sa mai fac...straight face incepusem sa tin la el si imi faceam sperante...la inceput, cand l-am intrebat daca mai tine la fosta mi-a zis ca nu mai are nicio legatura cu ea, ca nu-l mai intereseaza si ca nu mai vrea sa auda de ea... iar acum...straight face... cel mai mult ma enerveaza ca nici macar nu a avut curajul sa-mi zica in fata ca s-a impacat cu ea... mi-a zis pe mess ca are pe altcineva ...si am aflat din alte surse ca de fapt el s-a impacat cu fostastraight face...nu inteleg de ce a acceptat sa ne intalnim ieri si nu a avut tupeu sa-mi zica in fata: " Nu ma mai cauta pentru ca m-am impacat cu aia..." straight facema enerveaza ca m-a lasat pentru una care nu-l merita si care mai devreme sau mai tarziu o sa-l insele iar... va rog sa-mi dati un sfat ceva...sau nu stiu...cum sa-l uit pentru ca am senzatia ca n-o sa-l uit niciodata...

Răspuns Câştigător
| totata a răspuns:

Iti inteleg frustrarile pentru ca imi amintesc ca si eu am trecut prin asta si doare al naibii de rau. Din pacate tot ce poti sa faci este sa mergi inainte, sa faci tot posibilul sa il uiti(stiu ca e greu). Viata ta nu se termina aici si trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe, pentru ca nu poti lasa pe nimeni sa isi bata joc de tine.Nu uita, ca pentru tine tu trebuie s fii cea mai importanta si sa nu permiti nimanui sa te raneasca. El probabil ca este un nemernic si un las, si va avea soarta pe care o va merita.Succes si sper sa treci cu bine peste toate ce vor urma!

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ba trebuie sa-l uiti! Un asemenea om nu merita dragostea ta.Viata nu incepe si nu se termina cu el, iar tu trebuie sa intelegi ca un om care incepe o relatie cu minciuni si infidelitati nu duce decat la suferinta! Capul sus, filtreaza dragostea si nu suferinta!

| micurutza2005 a răspuns:

In primul rand gandeste-te daca merita sa suferi asa?, daca ai vreo rezolvare cu asta?, si daca ai fi fericita cu un astfel de om? si atunci ai sa reusesti sa intelegi cum sa-l uiti cand vei avea un raspuns pozitiv la aceste intrebari si viata ta va merge mai inainte si fara el care nu te merita. totul e din psihicul tau daca reusesti sa te concentrezi si sa-i comanzi creierului ca trebuie sa-l uiti ai sa uiti daca te alimentezi cu nervi si suparare atunci nu o sa-l uiti deci gandeste calm si logic, real nu are rost si asta e, a ales sa fie tot cu ea si nu ai ce sa faci asa ca nu te mai consuma.

| angella1972 a răspuns:

Probabail ca el totusi o iubea, dar a vrut sa o faca geloasa iesind cu tine. dupa ce lucrurile s-au aranjat pentru ei doi, tu ai ramas pe dinafara.rusine acestui baiat, si nu fii suparata.esti prea buna pentru el, si mai bine ca s-a terminat. o sa suferi putin, dar o sa-ti gasesti un baiat care sa te merite cu adevarat, iar fostul va vedea mai tarziu ce-a pierdut.mult curaj

| IQOnly a răspuns:

Mai exista 1000000000000000 de baietii in lume! Daca asta a fost decizia lui...ghinionul lui!

| mircea a răspuns:

Asa ceva nu se poate uita, dar te va face si mai puternica pentru ca ai acum, nu povesti sau istorii de prin carti, ci propria experienta in ceea ce priveste seriozitatea celor care-ti pot fi chiar foarte apropiati. Este firesc sa fii nervoasa si chiar sa incerci sa-i judeci pe ceilati, dar asta-i viata si acestia sunt oamenii ei... Mi-ar parea bine ca cele de mai sus, daca nu te pot ajuta, sa nu te intristeze si mai mult.

| marioBARCELONA a răspuns:

Dupa cum stau lucrurile nu este greu de ghicit varsta ta, modul tau de abordare este corect din punctul tau de vedere dar se pare ca viata iti demonstreaza altceva.Eu sunt un barbat trecut prin viata...acum nu incerc decat sa diminuez suferinta ta prin cateva cuvinte...Am intalnit in viata o femeie inteligenta ce mi-a spus ca daca vreau sa-mi fie bine in viata sa nu incerc sa inteleg cum gandesc femeile.Pe moment nu am inteles eu mare lucru dar odata cu trecerea timpului am inteles ce era de inteles.Acum iti spun eu tie "DACA VREI SA-TI FIE BINE IN VIATA NU INCERCA SA INTELEGI CUM GANDESC BARBATII"
Cu siguranta acest baiat va fi parasit de actuala lui prietena dar te sfatuiesc sa-ti canalizezi energia intr-o alta relatie sau in ceva constructiv ce ti-ar fi benefic in viitor.
Succes!

| 61n4 a răspuns:

Dragostea e oarba, ...cu siguranta ai auzit si tu asta...nu ai ce sa faci...tr sa uiti ...nu poti face nimic daca el tine la ea. poate sa-l insele...nu poti sa-i comanzi inimii.

dar zici ca a numit-o ''aia''? ceva ciudat parerea mea...

| alexandra_3253 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu o sa-l uiti niciodata...pentru ca o sa-l porti mereu in gand indiferent ce ai face...
poate daca o sa-si dea seama ca nu-l merita respectiva,... o sa se intoarca la tine... dar nu stiu in kz ca nu...gaseste-ti sh tu pe altcineva...si nu te mai gandi la el...iesi cu prietenele... distreazate... uita absolut totul ce te leaga de el...succeswinking

| iuliancico a răspuns:

O sa-l uiti. Trebuie sa-l uiti. Ce-i doi se merita unul pe celalalt; tu ai fost, fara suparare, o solutie de rezerva pentru el...Pt ce sa mai tii la el? De ce? Capul sus, nu trebuie sa ai de-a face cu astfel de oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Andishor a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa renunti o perioada la el sa vada ca esti indiferenta. Apoi sa speram ca o sa te pretuiasca mai mult. Si o sa vada ca tu esti singura care il pretuieste cu adevarat :X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O relație nu durează doar 4 zile. În acest interval de timp abia te cunoști ca persoană, nu să te și îndrăgostești.
Hai stai liniștită!
Pa, pa.