| deea7deea a întrebat:

Ma numesc Deea si am 12 ani. Am o intrebare mai ciudata. Acum cateva zile a venit la mine acasa prietena mea si ne plictiseam. Eram singure si ne-am gândit sa il chemam pe iubitul ei. L-am chemat si a venit si el impreuna cu inca un prieten. La un moment dat ei s-au pus pe noi si s-au dezbracat. Am inceput sa facem sex. Ei aveau amandoi 14 ani. Am facut si oral si de toate. Ei au si ejaculat in mine. Este posibil sa fi rămas insarcinata? Cum sa ii zic mamei mele asta? Nu va bateti joc pls!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Noi nu ne batem joc de tine pentru ca deja ai facut-o singura. Ti-ai batut joc de copilarie si de organismul tau. Sanse de a ramane insarcinata exista. Mai devreme sau mai tarziu, parintii tot trebuie sa stie. Nu le va fi usor nici celor doi pentru ca, legal, nu este bine ce au facut. Chiar daca a fost cu acordul vostru.
Copii imaturi!

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani, cred ca ai multa fabulatie in cap, si nu cred o iota din ceea ce ai scris aici.
Sunt convinsa ca, de se intampla asa ceva, macar mentionai ceva din timpul actului, dar cum nu ai facut-o, nu pot sa spun decat ca-s minciuni si nu te cred.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ramane insarcinata in mod obligatoriu trebuie sa ai ciclu menstrual. In cazul in care ai ciclu menstrual, atunci trebuie sa stii urmatoarele lucruri dupa cum urmeaza. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic asa cum cred foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, chiar de la varsta de 11-12 ani, ca sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Daca ai fi stiut aceste lucruri ai fi fost scutita de toate neplacerile care s-ar putea sa urmeze. In cazul in care ai ciclu menstrual si sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual in acel caz probabilitatea de a se forma o sarcina este cat se poate de mare si din acest motiv va trebui sa o anunti pe mama ta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai menstruatie si ersi in perioada fertila, cu siguranta ai ramas gravida. Cum spui parintilor treaba asta? Spune adevarul, ca sa stie parintii cum revolva problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeu mamă nici numai ști ce fețe să mai întâlnești în ziua de azi ai început la 12 ani e clar la 18 ai peste.

| Ch0co a răspuns:

Intr-un fel, e si vina ta, e si vina lor. Tu ca ai acceptat, ei ca nu au folosit prezervative. Fa un test de sarcina si spune-i mamei tale adevarul.

| eliancodrut a răspuns:

Problema este destul de grava. Nu ma pricep la pastile, nu stiu daca este vreo una care sa previna sarcina dupa atatea zile. Poate sa-ti spuna fetele care folosesc anticonceptionale. Poti sa verifici daca ai ramas gravida, facand un test de sarcina. Dar... poti tu cumpara asa ceva? Nu stiu. Daca ai ramas gravida, trebuie sa le spui neaparat parintilor. Dar daca ai ramas gravida, baiatul cu care ai facut sex va raspunde penal pentru intretinere de relatii sexuale cu copii (pedofilie), daca are 14 ani, in conformitate cu prevederile alin.(2) al art.113 Cod Penal.
Ca sa te mai linistesti verifica daca ai fost in perioada fertila sau nu prin metoda calendarului. Dar... si aceasta este cam relativa la tine, deoarece la multe adolescente, la inceput perioada ciclului menstrual nu este regulata.

| Marian9978 a răspuns:

Pai daca tu la 12 ani faci sex si oral măi fetito, vai de viața ta.Totusi nu stiu de ce cred ca ai mințit.

| agrisan a răspuns:

I-ai impuiat capul bietei fete. Daca vrei un raspuns corect, raspunde la intrbarea: ai menstruatie? Adica pana acum ai avut vreodata menstruatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru agrisan):

Si daca o fata/femeie are ciclu menstrual, dupa parerea ta consideri ca poate sa ramana insarcinata in orice zi a ciclului? Daca conform cunostintelor tale stii/sau crezi ca DA, atunci trebuie sa afli ca esti intr-o grava confuzie si ar fi cazul sa inveti pentru a fi CORECT informat.

| agrisan a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi faci proces de intentie fara a stii raspunsul meu. Iti spun doar atat: metoda calendarului, care parca ai amintit-o si tu, doar ca perioada fertila poate avea si 7 zile.

| agrisan a răspuns (pentru anonim_4396):

Uitasem sa-ti spun: eu am pus intrebarea pentru a stii daca are cu adevarat nevoie de ajutor, pentru a nu ne toci degetele degeaba pe tastatura.

| deea7deea explică (pentru agrisan):

Da, am menstruatie de cateva luni