| Oanaa123 a întrebat:

Heyy e posibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp? Sunt foarte confuza il iubesc foarte mult pe iubitul meu dar si cand vorbesc cu celalalt simt niste fluturasi in stomac, Ce pot sa fac? big grin

Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

Da dar nu se numeste iubire. pe unul il iubesti dar pe altul crezi ca il iubesti dar e de fapt un sentiment de" comfort "ca sa zic asa adica din cauza ca te simti bine si poate mai deschisa cu el crezi ca il iubesti si poate fi confuz. Pune problema astfel: Daca doamne fereste ar muri amandoi pentru care ti-ar parea mai rau, daca ai putea sa il aduci inapoi doar pe unu care ar fi?
si daca raspunzi sincer tie insusi o sa iti dai seama. Si scuze daca nu sunt altii de aceeasi parere dar e doar a mea.

| Oanaa123 explică (pentru kteichd):

Multumesc frumos pentru sfat happy

15 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Da se poate, desi e prea mult spus ca ii iubesti pe amandoi.Ideea e ca, pe iubitul tau il cunosti mai bine, ati depasit o anumita etapa, etapa aceea cu lapte si miere de la inceput si e posibil sa vrei ceva nou, sa iti doresti sa simti din nou fluturasi in stomac.Trebuie sa te gandesti bine ce vrei, daca il iubesti cu adevarat pe acutalul nu renunta la el pentru o ratacire de moment, o sa iti treaca crede-ma.Probabil esti la varsta la care nu prea stii ce vrei. Daca alegi sa te lasi purtata de val de fiecare data nu o sa dai prea bine in societate, asta depinde de tine si cat de mult tii la acutalul, cat de implinita esti cu el si ce iti doresti pe viitor.Bafta!

| DeeaMarry a răspuns:

Da cu banul!
Daca nu iti convine ce a iesit, da inca o daca si inca o data, pana iti convine!
Daca stai putin sa o analizezi, o sa iti dai seama ca e o metoda excelenta big grin.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Din ce inteleg eu, fiecare are cate ceva care lipseste celuilalt.

Din pacate aici e doar o chestie de alegere:

1. Fie renunti tu la ceea ce are unul din ei si ramai cu celalalt (oricare ar fi el).

2. Fie renunti la amandoi si cauti unul care indeplineste toate standardele.

Ar mai exista posibilitatea sa amani luarea deciziei. Dar la final, tot in una dintre cele doua situatii anterioare vei ajunge, si atunci poate nu va fi sub controlul tau.

Asa ca eu as alege de la inceput. Daca tot e sa fie, macar sa fie sub control.

Oricum, poti sa propui menage a trois, dar nu cred ca va fi vreodata acceptat.

| pietrean a răspuns:

Sa te maturizezi! Nu poti umbla dupa doi,in acelasi timp. Pune-ti gandurile in ordine,vezi cu care ai mai multe afinitati,preocupari in comun,cu care esti compatibila si uite asa, o sa alegi mai usor. Poate si varsta nu prea te ajuta, dar nici sa dai speranta unuia si tu sa fii cu gandul si la celalat!
Fluturii din stomac, se pot educa, ca te mai pot si insela.

| Oanaa123 explică (pentru pietrean):

laughing Mersi frumos pentru sfat asa o sa fac. O sa vad cu cine ma potrivesc mai bine dintre ei 2.

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Nu, nu e posibil, e ridicol. Dacă chiar ți-ar plăcea unul nu te-ai nici întreba asta.

| Oanaa123 explică (pentru Blamely):

Scuze dar presupun ca nu am facut o crima daca am intrebatwinking Ms oricum

| Blamely a răspuns (pentru Oanaa123):

Nu, n-ai făcut, înțeleg că sentimentele pot fi confuze uneori.

| stanciudan a răspuns:

Da, eu trăiesc experiența asta de mai bine de noua luni. Pe una o cunosc de 9 ani și îmi e soție și pe cealaltă o cunosc de aproximativ 4 - 5 ani.

| Deputat a răspuns:

Mananca ceva ca sa nu te deranjeze flutarii prin stomac.