| CatrinaAndreea a întrebat:

Pe data de 7 Septembrie trebuia sa imi vina menstruația. Dar,si ieri si azi am niste scurgeri albe,nu sunt abundente si nici mirositoare,sunt normale aceste scurgeri? Adica in mod normal stiu ca sunt obișnuite,dar nu stiu de ce le am acum,cand ar fi trebuit sa imi vina menstruația. Am avut contacte sexuale dar protejate,si doar putin mi-a bagat-o fara protecție, nici nu a avut cum sa ejaculeze.am un ciclu regulat cam de 28/29 zile.asa am toate simptomele de menstruație,dureri de burta, de sâni...credeti ca se poate sa fii ramas însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sexul neprotejat poate duce si la sarcina, daca tu erai in perioada fertila, chiar daca nu a ejaculat in vaginul tau.
Asteapta 7 zile, si daca nu-ti vine ciclul mensrrual, fa un test de sarcina, ca poti fii insarcinata!

Nu am inteles totusi, daca aveati deja protectie, de ce si-a introdus penisul si fara? Stiai ca ramane sperma pe "teava" care se scurge involuntar din penis, la urmataorea partida de sex? Iar daca tu erai in perioada fertila, gata, ramai si isnarcinata, fara ca macar sa fii ejaculat in vaginul tau!
Nu am sa pricep si pace, de ce acceptai sex fara prezervativ?!
Si daca a inceput fara prezervativ, de ce se mai chinuie sa-l puna mai tarziu, cand oricum este prea tarziu!

| horansgang a răspuns:

Se poate sa intarzie, daca v-ati priotejat stai linistita

| NRazvan a răspuns:

Stai calma o sa vina in 2-3 zile, totul tine sa nu te panichezi. Inarmeaza-te cu tampoane de noapte si ob-uri cat degetul mare si nu te mai stresawinking