| Denisaa1235 a întrebat:

Am placut un tip acum trei ani de zile și pe atunci imi cerea sa ne ****. Am stat cu el pana la 4 dimineata vorbind despre asta, voiam sa refuz mai devreme, dar asta ar fi insemnat ca incheiam conversatia mai devreme si ca o sa mi se faca dor de el si iar nu ma baga in seama. Voiam o relatie serioasa, dar pe atunci n-aveam de la cine sa cer ca avea 13 ani. Acum, in septembrie anul trecut, a ajuns in clasa la mine si mi-am amintit tot ceea ce am vorbit in 2018 si cumva am inceput sa-l plac din nou. I-am zis chestia asta dupa o luna de scoala si imi dăduse seen in noaptea in care i-am zis. In a doua zi, mi-a raspuns și mi-a zis ca nici macar nu vorbesc cu el afara și i-am comentat ca oricum ma lasa cu ochii-n soare si ma facea de ras și eram si timida. Dupa el cica "exact". Partea cu sunt timida nu i-am mai zis dar ma rog. In noiembrie mi-a trecut placutul ăsta. Iar azi am vorbit cu o colega si imi e si o buna prietena, mi-a zis ca ăla i-a cerut sa-i faca masaj, bineinteles ca fata refuzase dar eu pentru prima data in astia 8 luni de zile, am simtit gelozie cand venea vorba de el si nu stiu ce sa fac. I-a tras palme la fund altei colege și din ce vad, lui aia chiar ii place si stie foarte bine cat am fost eu in limbă dupa baiatul asta. Bine, ei ii place in general cand e pălmuită acolo. Si se mai bagă ăsta in seama si cu o alta colega pe care eu sincer n-o suport inca de cand o stiu. Mi-a dat bullying grav acum 8 ani de zile. In momentul de față nu stiu ce sa fac, m-a tinut si la block acum doi ani si nu ma debloca daca nu-i ziceam anul trecut de pe alt cont. Nu stiu daca il plac si nu vreau sa-l plac din nou, dar am simtit gelozia aia și mi-e greu sa cred ca o sa se intample acelasi lucru. Nu m-ar deranja daca as fi iubita lui, dar ma deranjeaza faptul că nu-mi acorda atentie si nici eu nu vorbesc cu el in clasa, sunt anxioasa și poate nici n-o sa ma bage in seama. Mai sunt doua saptamani pana iau vacanta si dupa inca o saptamana pana la examen. Ma gandeam ca in timpul vacantei sa trec peste, dar o sa fie in acelasi liceu cu mine aparent.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când nu știi ce vrei.

| Emma30555 a răspuns:

Tu suferi doar din orgoliu, adică îți dorești doar mai multa atenție și faptul ca se poarta asa te raneste în ego. Dacă treci peste faza cu orgoliul nu o sa mai ai nici o problema

| Crackman a răspuns:

laughing trebuie sa te înveți pe tine
Trebuie sa gândești aha mult înainte ce și cum

| alexalx1234 a răspuns:

Baieti ca astia vrei? Pe bune? Care sa te puna in pat si dupa te lasa balta? Orienteaza-te spre alt baiat. Exista si baieti ok. Sau cumva esti si tu genul de fata in limba dupa baieti rai? Astia vor doar sa faca sex cu voi si ATAT. Nimic altceva. Se va lauda prietenilor lui ca a facut-o cu tine si va raspandi treaba asta in toata scoala. Chiar vrei asta?

| Willis a răspuns:

Încă a nu știu câta oară, aceiași situație. Fată "timidă", care place un băiat, care pe băiat îl doare undeva de fată.
Chiar nu aveți minte. Sau aveți în minte, doar măciuci de băieți aroganți.
După ce vă fu_e, și vă lasă, poate ve-ți fi satisfăcute.
Spor la, a vă pune pe tavă, cui nu vă merită...

| Denisaa1235 explică (pentru Willis):

Pai faza e ca eu nici nu-l las sa ma atinga in vreun fel daca asta e intentia lui si oricum nici nu-si doreste sa faca asta mai ales cu mine dar ok

| Willis a răspuns:

Atunci lasă-l și tu în pace, și caută-ți alt băiat.
Și toată lumea e fericită