| anonim_4396 a întrebat:

Prin aceasta intrebare ma adresez fetelor/femeilor cu experienta. Deci stiu ca o sa incepeti sa ziceti ca sunt mica si stiu asta... sunt de aceeasi parere, dar in acest an a venit un baiat nou in scoala venit din Spania; blondut, ochi albastri etc. L-am remarcat dupa vreo 3-4 luni pentru ca sunt genul "eh ce-mi trebuie mie iubit". Dupa ce l-am vazut am inceput sa vorbesc (ca intre fete) cu doua prietene despre el caracterizandu-l cu epitetul "bunaciune" si pana acum 1 saptamana asa a ramas, pana un baiat de la mine din clasa a inceput sa isi bage coada sa vorbeasca cu el si m-a introdus cumva in discutie etc. (ne cunosteam deja de pe facebook: ii dadeam like-uri la 2-3 poze care imi placeau atat) si asa a inceput amorezeala... Tin sa mentionez am 14 ani si el 15. Suntem din clasa diferite el a 8a, eu a 7a si suntem cu clasele perete in perete. Am inceput sa vorbesc cu el pe facebook doua trei cuvinte "buna" "ce faci" si am aflat ca e din sat de unde s-a nascut tata (eu sunt nascuta in oras, el face naveta). El e foarte scurt la vorba cat si pe internet cat si in viata reala. "Da" e cuvantul lui preferat. Am vorbit intr-o zi o ora cu el si l-am intrebat despre "istoria lui" si "ne-am vazut" cumva la inviere cand am fost cu ai mei la tara si am m-am interesat de notele lui de la un vecin (stiu sunt putin insistenta). [am note mai bune ca el 8-10 el are 6-8]
I-am facut un portret alb-negru care a iesit bine i l-am aratat pe internet si l-am impresionat si urmeaza sa il dau la sfarsitul vacantei de primavara.
Si dupa o lunga poveste vine intrebarea: Cum sa il impresionez? Nu vreau sa fiu iubita lui gen cum viseaza alte fete de varsta mea. Cum zice mama prieteni mai apropiati. (sunt de moda veche) Mentionez ca stiu sa desenez chiar bine. Vreau niste idei de la femei/fete mai cu scoala vietii (mama si tata zic ca nu au nici o idee ca suntem o generatie prea insistenta etc.). Nu vreau raspunsuri de la altii gen du-te cu "buricul gol la scoala". Sunt olimpica la romana nu dama de companie. Astept si raspunsuri de baietii de varsta lui (raspunsuri serioase).
Deci repet intrebarea: Cum sa impresionez acest baiat ca sa-l fac mai interesat de mine (dar nu in sensul pervers)?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu incerca sa fii persoana care nu esti. Fii tu insuti si vor fi sanse sa te placa. Continua sa vorbesti cu el, tine-ti legatura, vezi ce lucruri aveti in comun si foloseste-te de ele. E imposibil ca doua persoane ce au lucruri in comun sa nu se imprieteneasca.

| 1DeadMemories a răspuns:

Pe mine m-ai impresionat prin felul in care ai relatat povestea asta.Cu siguranta iti va fi usor sa-l impresionezi discutand despre orice pe facebook. Afla-i pasiunile /hobbyurile si dezvolta un subiect pe tema asta.
Ai grija sa te limitezi la discutii decente potrivite varstei voastre.

Bafta!

| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Il impresionezi indeajuns cu ce este si ce ai.

| catapinguu a răspuns:

Buna! Pe scurt, fii tu îsăți.

| Andersann a răspuns:

Nu stiu cum sa iti spun dar esti mult prea laudaroasa, te crezi prea inteligenta din ce ai relatat aici, crezi ca ii pasa cuiva de notele tale sau de faptul ca esti olimpica la romana?

| Andersann a răspuns (pentru Andersann):

Si totusi ca sa nu fac chiar off-topic o sa iti raspund la intrebare. Incearca sa vorbesti cu el din ce in ce mai mult, l-ai putea impresiona prin cateva gesturi, apropouri, uneori chiar si un zambet poate schimba multe, trebuie sa pui in relief calitatile tale atunci cand esti in preajma lui.

| OaiaNinjalău a răspuns (pentru Andersann):

Multumesc de raspuns... Data viitoare voi incerca sa ma limitez de la detaliile astea. Orice critica e buna. Nu-s ofticoasa. O seara frumoasa.