| adyrza32 a întrebat:

sunt clasa a 10 a, am 16 ani si pana acum nu am avut prietena, fiindca nu m-au interesat pana sa intru la liceu, dar din a 9-a am realizat ca imi este teama sa vorbesc cu fete, gandindu-ma ca ma nu stiu ce sa zic, cum sa incep ori pur si simplu m-ar ignora.
In clasa a 9 a a inceput sa imi placa foarte mult o fata, care am observat ca imi cam fura cate un zambet insa niciodata nu am avut curajul sa ma duc la ea sa ii vorbesc, mi s-ar fi parut aiurea. tousi in vacanta asta de iarna mi-am luat inima in dinti si am vorbit cu ea pe mess si ne-am inteles foarte bine, totusi a doua zi cand am vrut sa vorbim nu a mai raspuns ...asa ca m-am simtit foarte prost, fiind un baiat cam sensibil.
Acum a reinceput scoala si in afara de un "Buna " la inceput nu am mai schimbat nici o vorba...
Ce sfaturi mi-ati da sa pot sa am curaj sa vorbesc cu ea.
Mentionez ca nu sunt genul retras, dimpotriva cu baietii din clasa ma inteleg foarte bine, facem tot timpul panarama dar cand apare o fata in jurul meu ma pierd cu firea...

2 răspunsuri:
| GăbițuGabriel a răspuns:

Frate esti exact genul meu exact asa sunt si eu si in privinta la fete tot la fel ma pierd cu firea si nu stiu cum sa fac sa ma duc la ea sa vorbesc cu ea. asa ca daca este vreo fata draguta sa ne raspunda la intrebare big grin.

| ROCK30STM a răspuns:

Nu esti singurl baiat in situatia asta si sa nu mai zic de fete (fac si eu parte din categoria asta ) Dar eu cred ca la un momendat totul vine de la sine, nu toti suntem la fel si in plus mai bine asa decat totii inteligentii care la 12 ani deja nu mai sunt virgini.