| SufletulPetrecerii a întrebat:

:* Sa incep prin a va spune ca un baiat (primul an de facultate, eu a10a) il stiu de cand era el intr-a 8-a pentru ca a invatat in acelasi liceu cu mine. Acum vreo luna de zile m-a cautat dupa doua saptamani m-a cautat iar pana am iesit in oras (pe at nu ii dadeam prea mare importanta). Dupa prima "ieseala" a trebuit sa plec timp de 4 zile timp in care am vb mereu si tot imi zicea sa iesim. Cand am venit am iesit iar si la sf cand m-a condus acasa m-a sarutat. A doua zi dupa asta primesc mesaj cu neata ce faci pupici etc. El trebuia sa plece si el la munte insa cu iubita si cu alti prieteni(tin sa mentionez ca are iubita de la sf lu noiembrie). Eu am vb cu el si a zis ca vrea ceva cu mine si nu relatii sexuale sau alte cele pentru k stie ca sunt cu capul pe umeri si nu ma las pacalita de vb dulci asa usor. Mi-a zis ca daca am rabdare o sa se desparta de aia pentru k si asa nu prea mai merge asa zisa relatie. Ma suna zilnic ma cauta vorbim cu orele la telefon ma suna sa imi zica noapte buna. Ideea e daca voi credeti ca o va lasa pe tipa aia pentru mine sau sa imi spuneti o parere ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Draga mea, daca intentiile lui cu tine erau serioase, o lasa pe tipa aia in ziua a doua de cand s-a hotarat sa iti spuna tie sa astepti sa rezolve situatia.
La 18 - 19 ani e foarte usor sa iesi din relatii. Nu cred ca o sa o lase. Gandeste-te logic. El are acces la viata de student cu femei multe si distractie maxima. Daca nu ar insemna ceva tipa aia pentru el, de ce ar sta cu ea?
Asta unu la mana. Doi la mana, in anul 1 de facultate, iti garantez ca foarte putine persoane sunt serioase si vor relatii serioase - abia acum incep sa se distreze.
Nu sta dupa el. Daca chiar are intentii cu tine, o sa le vezi clar! Da trebuie sa nu ii dai apa la moara pana atunci. Lasa-l in pace si spune-i ca tu nu ai de gand sa stai sa astepti sa-i vina lui mintea la cap si sa rezolve ce are de rezolvat.

8 răspunsuri:
| alinaiiiioana a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar daca era cu adevarat interesat de tine o lasa pe aia. el cauta doar distractiewinking
e clar ca si tu si tipa cealalta ati cam fost luate de fraiere si in opinia mea acest om nu merita nici macar un salut din partea ta din moment ce isi bate joc de tine pentru ca da asta face

acum s-ar putea sa nu iti placa raspunsul meu, sa consideri ca n-am habar despre ce vorbesc dar mai tarziu vei iti vei da seama ca am avut dreptate...

acest baiat stie f bine ca nu se da cioara din mana pe vrabia din gard si in acelasi timp se simte mai barbat ca umbla cu aman2... cat despre tine e cam aiurea ca te bagi in relatia altei fete(unde-i solidaritatea dintre femei?) ar trebui sa ai mai mult respect de sine si sa nu fii o optiune

| SufletulPetrecerii explică (pentru alinaiiiioana):

Nu ma dezamagesti si chiar nu ma supara raspunsul tau. nu ca ii iau apararea dar chiar e greu sa judeci doar dupa vorbe si fara a cunoaste o persoana. In legatura cu chestia ar fi lasat-o pe acea tipa nu cred ca avea cum k desi il stiu de mult timp recent am ajuns si sa vorbim nu cred ca tu daca ai avea o relatie si dupa un timp nu ai mai simti aceleasi lucruri pentru acea persoana si intalnesti una noua gata o lasi pe cea veche si sari in bratele celeilalte pentru ca nu ai increde nu poti sa te arunci cu capul inainte. Si eu nu m-am bagat neaparat intr-o relatie daca el a facut tot timpul primul pas nu am dat inapoi pentru ca imi place si consider k in momentul in care iubesti suficient de mult o persoana nu te mai uiti si la o a doua. Si inca un amanunt din cate il stiu mai mic era mai fustangiu si tot relatii de lunga durata a avut. Oricum iti multumesc pentru raspuns

| alinaiiiioana a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Daca as avea o relatie in care nu m-as mai regasi as termina-o oricum nu pentru ca apare altcineva... el nu trebuia sa incepa ceva cu tine din moment ce e cu aia asta e uneori trebuie sa ne asumam responsabilitati cand tinem la o persoana indiferent daca pierdem sau nu in schimb el nu e destul de matur sa o faca... acum e decizia ta dar pe viitor daca se pune problema unei relatii ar trebui sa te gandesti ca el nu a fost in stare sa isi asume niste responsabilitati fata de tinewinking

| Vix999 a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Draga mea, daca intentiile lui cu tine erau serioase, o lasa pe tipa aia in ziua a doua de cand s-a hotarat sa iti spuna tie sa astepti sa rezolve situatia.
La 18 - 19 ani e foarte usor sa iesi din relatii. Nu cred ca o sa o lase. Gandeste-te logic. El are acces la viata de student cu femei multe si distractie maxima. Daca nu ar insemna ceva tipa aia pentru el, de ce ar sta cu ea?
Asta unu la mana. Doi la mana, in anul 1 de facultate, iti garantez ca foarte putine persoane sunt serioase si vor relatii serioase - abia acum incep sa se distreze.
Nu sta dupa el. Daca chiar are intentii cu tine, o sa le vezi clar! Da trebuie sa nu ii dai apa la moara pana atunci. Lasa-l in pace si spune-i ca tu nu ai de gand sa stai sa astepti sa-i vina lui mintea la cap si sa rezolve ce are de rezolvat.

| neutrino a răspuns:

Sper ca nu vorbesti serios. In caz contrar, inseamna ca esti varza. I s-a pus pata pe tine, sperand ca esti proaspata. Nimic mai mult.

| SerafimHD a răspuns:

Daca l-ai crezut la faza cu eu stiu ca tu esti cu capul pe umeri ai facut greseala vietii parerea mea, nu vreau sa te panichez!

| SufletulPetrecerii explică (pentru SerafimHD):

Nu ca am crezut, dar stiu cum sunt si tot timpul incerc sa-i bag in cap acelasi lucru si acela ca daca sta dupa fundu meu cu multa atentie si asa ma va baga in pat se insala amarnic.

Răspuns utilizator avertizat
| Deeeni a răspuns:

Parerea mea este ca tipul tine la tine cel putin asa cred ca eu. Vad ca are intentii bune cu tine si ca nu a abuzat de tine in niciun fel.
Dar problema este daca si tu il placi cu adevarat? Bafta!♥