| AndaBăă a întrebat:

happy Să vă spun ce am pățit! Deci, azi l-am intrebat pe iubitul meu de cât timp suntem impreună( l-am mai intrebat si il alte zile si nu a stiut, dar i-am zis de cât timp si să nu uite) și nu stia. El stia că de 9 luni.dar ieri am implinit 10 luni. Acum, el tot incerca să ghicească, mi-a zis la mai zile si la mai luni... Off! Și i-am zis că eu nu glumesc si să mă anunțe când știe oh go on, apoi m-am deconectat...
M-a sunat peste vreo 10 minute si mi-a zis să intru pe facebook să vorbim că el nu stă toată ziua pe facebook, si dacă vreau sa vorbesc cu el sa intru ACUM pe facebook. I-am zis că nu intru si i-am inchis. Acum nustiu ce să fac.
Oare am fost prea ..nuștiu cum. Dar m-a deranjat faptul că i-am zis de nuștiu câte ori si a uitat de fiecare dată.
Păreri, ceva?!

Răspuns Câştigător
| lexi21 a răspuns:

Daca ar gresi cu cateva zile nu ar fi mare chestie dar sa greseasca cu o luna mie mi se pare destul de mult. Din cate mi se pare el conduce relatia si nici nu creed ca inseamna asa de mult pentru el. Scuza-ma daca sunt putin prea dura dar am patit-o de cateva ori si iti spun ca nu e ok deloc. Reactia ta mi se pare normala, asteapta sa iti ceara el iertare si sa fie cu mare staruinta. Daca nu o sa o faca gandeste-te ca sunt asa de multi baieti care merita incat nu ar trebui sa prelungesti ceva ce nu merge nicaieri. Zece luni e foarte mult dar e mai bine acum decat mai tarziu

| NnDWtf a răspuns (pentru lexi21):

Aolo, da' tu de unde ai venit? Ce conteaza asa mult de cat timp sunteti impreuna? rolling on the floor) Cred ca astea care se ofenseaza in halul asta sunteti niste lesinate. De ce? Pentru simplul fapt ca nu are rost sa tii minte o data pe care oricum o sa o schimbi pana la 25 de ani (o sa iti gasesti alta fata cu care sa te insori) but noah, neuronii ie mai putini la fete.

| lexi21 a răspuns (pentru NnDWtf):

Imi pare rau ca gandesti asa. O sa astept scuzele pentru ca m-ai cam ofensat in fata.

| ywar a răspuns (pentru lexi21):

Lexi, sa nu te superi pe mine dare raspunsul lui NnDWtf mi se pare pertinent. Ce conteaza mai mult pentru voi tinerii, pana la urma si pentru mine si pentru el? de cand sunt impreuna cu el/ea? De ce conteaza atat de mult ziua? Oare nu conteaza mai mult faptul ca pot sa respir acelasi aer cu el/ea?
Iti spun eu de ce... pentru ca fetele pun mai mult accent pe memoria afectiva. Data este legata de acest lucru. Si atunci? Nu-i important sa te bucuri de el/ea decat sa numeri lunile de cand nu stiu ce... Raportati-va la ceea ce este cu adevarat foarte important!

| lexi21 a răspuns (pentru ywar):

Nu ma supar

| NnDWtf a răspuns (pentru lexi21):

Asteapta-le ca vin mai greu, mie imi merge mai prost netul.

13 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Si daca a uitat ce?
Iubitul meu uita ziua mea de nastere, o uita pe a lui, sa nu mai vorbesc de parinti, prieteni...asta nu inseamna ce ne iubeste mai putin.Sunteti impreuna de 10 luni, e pacat sa strici tot cu o copilarie.Si ce daca nu stie, tu pui baza pe lunile stiute de el, asa crezi ca ar dovedi ca tine la tine?

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Probabil ca te crede fata obsedata de relatie.Se preface ca uita deoarece nu vrea sa te supere, deoarece el nu isi aminteste.Nu a fost un gest chiar nesimtit ca i-ai zis ca nu intri pe facebook.totusi un ''imi pare rau, nu pot'' ar fi fost mai...''politicos''. sper ca te-am ajutat.

| grab a răspuns:

Daca nu stie cate kg aveati impreuna in ziua fatidica tot degeaba.
Eu zic sa te calmezi si sa ii ceri scuze frumos, apoi cand ii prinzi telefonul deschis ii setezi in agenda acea data atat de importanta pentru tine si o sa ii bipaie in buzunar din luna in luna cu comment-ul "sun-o pe iubita ta si zi-i "!

Hai ca m-ai distrat!
Succes!

| NnDWtf a răspuns:

Esti ratata, dati foc. Cum sa faci crize ca nu stie de cat timp e cu tine. Ai noroc ca stie cum te cheama.

| SimionAlexandru a răspuns:

Daca la inceput stiati amandoi de cat timp sunteti impreuna, inseamna ca totul era serios. Daca nu...inseamna ca nu e chiar atat de importanta relatia voastra, cel putin pentru el.

Daca te iubeste neconditionat (adica cu Adevarat), nu iti va IMPUNE niciodata sa intri pe facebook, hi5, sau sa suni sau orice altceva.
Iubirea neconditionata e cea care spune: "Te iubesc suficient de mult incat sa aleg pentru tine, ceea ce tu alegi pentru tine". Nu trebuie sa "dovedesti" sau sa te "straduiesti" sau sa "convingi" ca iubesti cu adevarat. Ca sa fi iubita pentru cine esti Tu cu adevarat, trebuie desigur...sa fi TU insati.

Daca el se supara sau enerveaza pe tine, pentru ca nu faci cum zice el...inseamna ca relatia voastra nu mai e atat de interesanta.
Incercati sa gasiti metode/obiceiuri noi cu care sa va petreceti timpul impreuna.
Daca nici asa nu functioneaza, inseamna ca e mai bine sa o ia fiecare pe drumul lui.

Nu ai fost deloc "prea... nu stiu cum". Tu, pur si simplu ai spus ce ai simtit. happy
Daca ai nevoie de mai multe detalii, te ajut cu mare placere. Id-ul meu e : mereu. pozitiv@yahoo.com

| marktheshark a răspuns:

O sa va treaca amandurora pana maine

| SpLatTionut a răspuns:

Niciodata baietii nu pun pret pe asemenea lucruri laughing

Reactia ta e normala, vorbeste cu el si va trece totul ^^

| Marii99 a răspuns:

Pai pentru cele 10 luni pe care le aveti eu zic sa va impacati caci oricum baietii nu prea tin minte aceste date (unii cei drept). impacati-va!