| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza..Acum 3 ani imi placea mult de un tip! Si vara anului asta ne-am intalnit printr-o imprejurare si am vorbit mult si aveam impresia ca ma place si cred ca ma placea. Nu ne-am vazut de atunci si nu m-am mai gandit la el pentru ca am deja o alta relatie.Dar de cateva zile ma gandesc la el non-stop, asa dintr-o data! Il visez in fiecare noapte si nu ma mai pot gandi la prietenul meu, decat la el...Ce inseamna asta? Nu pot sa inteleg! Dau funda...

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Aici vorbim si de incompatibilitate si in relatia ta actuala exista o lipsa pe care fosta relatie, sau aceea persoana la care te gandesti a reusit cumva sa o acoperi.
Cel mai bine ia-ti un pic de timp ca sa analizezi ce simti si mai ales daca iti lipseste ceva la actuala relatie, totodata cauta sa te gandesti la tine ca la o persoana care stie ce isi doreste.
Se pare ca il doresti totodata pe celalalt dar nu stii ce este de facut, solutia nu este usoara ( indiferent pe care o vei gasi) dar trebuie sa gasesti una.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti-a rascolit sentimentele inalnirea cu el dar o sa iti treaca

| ady20hbk a răspuns:

O sa iti treaca asa ci, ti-a venit. E doar o atractie de moment pentru ca l-ai vazut dupa atata timp.

http://adrianhbk.blogspot.ro/2012/11/no-rules.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau el a facut ceva vraji sau pur si simplu iti lipseste. duci dorul pentru acea vreme cind va intelegeati atit de bine, cind totul parea perfect.Incearca sa-l inlocuiesti cu prezentul prieten, cin ii ducilipsa aceluia, suna-l pe acesta, incearca cit mai putin sa te gindesti la el. daca nu-ti iese, cauta-l si intilnitiva