| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu cineva de 2 luni! Ne intelegem super bine e totul ok. Dar de cateva zile am inceput sa vorbim tot mai des despre prima data cand o sa o facem, despre cum o sa fie si unde! Eu sunt virgina si am o retinere tot timpul cand vorbesc despre asta! El deja mi-a zis ca daca o sa ma intrebe peste 2-3 luni eu ce o sa ii raspund? Mi-e frica ca nu tine la mine si ca vrea doar chestia asta. Nu prea pot sa il intreb asta in fata pentru ca stiu ca nu ar fi sincer! Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Dacă după 2 luni face mofturi, mai trebuie să zic ceva? Ceea ce a zis el e suficient, știind că e și virgină- „El deja mi-a zis ca daca o sa ma intrebe peste 2-3 luni eu ce o sa ii raspund?".

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Ce sa fac?" Ceea ce trebuia sa faci mai dinainte: adica sa iti pui principii si sa nu te culci cu cineva decat cu acela care iti este sot. El d-aia si-a facut o prietena -ca nu are cu cine sa se culce? Atunci spune-i sa se insoare.
Pune-ti principii si nu te dezbraca decat in fata sotului tau. In felul acesta vei arata respect pentru acela pe care il vei lua in casatorie. Asteapta pana atunci si nu iti va parea rau. Daca acest "prieten" cu care esti acum te va parasi pentru ca nu vrei sa te culci cu el este foarte bine; daca te va astepta, atunci este si mai bine.

| h3r a răspuns:

Tot tu...au trecut totuși 2 luni, nu?
De ce nu renunți la el?
Măcar nu te dărui lui, lasă-l să mai aștepte, vezi cum se comportă.

| Danysan a răspuns (pentru h3r):

laughing)-Buburuza cum asa sa renunte la el de ce?puppy dog eyes!

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

Știe ea mai bine! tongue

| Danysan a răspuns (pentru h3r):

Baiatu poate o iubeste si din aceasta cauza o doreste -ia sa te vad ce zici :-p?

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

Dacă după 2 luni face mofturi, mai trebuie să zic ceva? Ceea ce a zis el e suficient, știind că e și virgină- „El deja mi-a zis ca daca o sa ma intrebe peste 2-3 luni eu ce o sa ii raspund?".

| Alcyon a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca ai sub 17 ani, esti cam micuta si te sfatuiesc sa mai amani momentul inceperii vietii sexuale. In legatura cu prietenul... Sunteti de doua luni impreuna! E mult prea putin! Spune-i sa mai astepte. Daca nu mai are rabdare, nu-i nicio pierdere... Inseamna ca nu voia de la tine decat sex.

| Danysan a răspuns:

Iti dai seama daca din discutiile pe care le ai cu el vorbeste si de ce se va intampla dupa! Daca un baiat vorbeste despre voi doi si pe Viitor -are planuri.NU e asa de nasol ca vb despre asta -poate te doreste -si e normal esti iubita lui, tu trebuie sa te asiguri ca veti fi impreuna si dupa :*. Oricum daca vorbeste doarte mult despre cum va fi dupa atunci eu cred ca e bine sa o faci cu el fara retinere!