| ILoveHandball a întrebat:

Hei TPU
Un baiat pe care il cred un prieten mi-a trimis acuma mesaj ca ma iubește si vrea sa fie cu mine(cu toate ca cred ca acel te iubesc e cam mult) in fine eu tot am văzut un băiat in liceu cete mi se părea mie diferit si ieri am vorbit cu el si a început sa-mi placă de el si acum nu stiu ce sa fac

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Continui cu cel care iti place mai mult. Pe celalalt fie ca il respingi (ii spui textul cu "te vad ca pe un prieten") fie il porti cu vorba pana te lamuresti ce este cu cel care iti place.

| TPUuser199 a răspuns:

Cum a spus si InquireWithin continua cu cel pe care il iubesti sau il placi, dar ai grija sa nu il ranesti nici pe celalalt. Bafta :*

| loveM a răspuns:

Vorbeste in continuare cu amandoi pana iti dai seama de care iti place mai mult, apoi ramai cu respectivul si celuilalt ii explici ca il vezi doar ca pe un prieten sau chestii de genu'.

| b33a a răspuns:

E bine sa incerci sa ii cunosti pe amandoi sa poti sa stii care te atrage mai mult :* In principiu mergi pe ceea ce simti :* Nu te lasa distrasa de un "te iubesc" nefondat(fara dovezi) el poate a zis asta doar sa te impresioneze nici de cum pentru ca el chiar simte acel sentiment! Incearca sa ii cunosti si nu te grabi cu alegerea :* In cazul in care te hotarasti si stii pe care il vrei incearca sa il refuzi intr-un mod cat mai dragut pe celalalt :* Te pup, bafta!