| cristinaa94 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati.

Imi tot curge o secretie alba "branzoasa" de la o vreme, dar nu mereu. menstruatia mi-a venit in ianuarie pe 24, iar in februarie deloc. Burta ma doare cateodata ca si cum mi-ar da niste cutite, viata sexuala mi-am inceput-o. Ce ar putea fi? Se pune problema de o sarcina?( sa nu ne fi dat seama cand am facut neprotejat sa fi ejacuat in mine)

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba ai o infectie cu transmitere sexuala (ceea ce nu exclude o sarcina, desigur). E posibil sa fie Candida sau Chlamydia, dar si altceva. Voi analize complete v-ati facut inainte de sex neprotejat? Presupun ca nu. Fa un test de sarcina, intarzierea este imens de mare. Daca ai ghinion si nu e sarcina, inseamna ca esti foarte grav bolnava. O infectie care determina o astfel de intarziere are toate sansele sa aiba sechele severe definitive. Asadar, urgent la ginecolog (luni dimineata, dupa testul de sarcina).

| foxi a răspuns:

Ar trebui sa faci o lama sa vezi de ce natura e scurgerea! Simultan fa si un test de sarcina!

| คภﻮєlรฬєєt a răspuns:

Stai linistita si o cunostinta foarte apropiata de-a mea a avut asa, esti racita la burta cel mai bine este sa-ti pui un compres cu spirt, dar carpa pe care pui spirtul sa fie calda apoi faci tot asa timp de 7 zile daca nu-ti treace ar fi bine sa consulti un medic.Nu te ingrijora nu este ceva grav o sa-ti treaca.

| AndyMcFlurry a răspuns:

Scurgere vaginala... Apare mereu si in timpul, menstruatiei si dupa...acesta este un semn ca organele tale genitale sunt sanatoase. daca aceste scurgeri iti provoaca arsuri sau au un miros extrem de neplacut, ar trebui s aconsulti un medic ginecolog. De obicei bolile la livel vaginal se rezolva usor.