| ALECSANDRICI a întrebat:

Heii de 3zile ma doare rau burta si nu mi-a venit niciodata menstruatia si imi curge secretie si nu stiu ce am sper sa ma ajutati cu un raspuns nu sunt prea dezvoltata si am 14 ani!
Funda

5 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Buna dimineata, ALECSANDRICI!
Daca ai 14 ani si spui ca nu ai avut pana acum menstruatie, da, e posibil sa iti vina curand. De obicei, prima menstruatie are loc intre 11 si 15 ani.
Acea secretie de care spui este secretia vaginala pe care este normal sa o ai cu un an sau doi inainte de prima menstruatie!
Daca te doare burtica foarte tare, umple o sticla de 2l cu apa calda si tine-o pe burta. Tot pentru dureri mai poti lua ibuprofen. Si ai grija sa ai la indemana absorbante.
O zi frumoasa!

| OnuOnulică a răspuns:

Sincer eu sunt baiat si nu te pot ajuta dar...
Cerei ajutoru mamei ta s-a te ajute cu problema asta sau du-te la doctor.
Nu rezolvi nimic daca pui intrebarea asta pe TPU.
Oricum bafta!

| mini35 a răspuns:

Pai daca nu ai facut nimic e posibil sa nu fie ceva grav si iti recomand un doctor, dar daca ai facut sex va trebui sa faci imediat un test pentru ca e posibil sa fi ramas.

| ALECSANDRICI explică (pentru mini35):

Nu am facut asa ceva

| alexuta13pe a răspuns:

Hihihi da-mi id taubig grin si vorbim acolo, ca e mai 'retras' si eu am avut 'probleme' k tine si s-a rezolvat aici laughingmie km jena sa iti explic