| cristinaa94 a întrebat:

Va rog mult sa am ajutati.
Imi tot curge o secretie alba "branzoasa" de la o vreme, dar nu mereu. menstruatia mi-a venit in ianuarie pe 24, iar in februarie deloc. Burta ma doare cateodata ca si cum mi-ar da niste cutite, viata sexuala mi-am inceput-o. Ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna, Cristina!
Aproape toate fetele varsa acel lichid prin vagin. Daca trebuie sa iti vina menstruatia, probabil esti la SPM ( Sintrom PreMenstrual ) si de aceea. Poate ai avut o dereglare sau esti racita!

| DeEAஐ a răspuns:

sau poate ai candidioza! ai grija.Simptomele candidozei vaginale: scurgere alba, branzoasa si abundenta, usturimi si mancarimi vaginale, sindrom premenstrual agravat, usturime la urinare, urinari frecvente, infectii ale vezicii urinare, arsuri in timpul contactului sexual.

| rox_7772 a răspuns:

Anexita (raceala la ovare)

| Schnitzel a răspuns:

Lichidul asta este la foarte multe fete. Daca este in cantitati mari poate ai racit si durerile de burta foarte puternice cred ca sunt tot de la raceala

| cristinaa94 explică:

Se poate pune problema sa fiu gravida?