| Albãstriţaxx a întrebat:

Vreau sa merg la film cu prietenul meu si inca un prieten, si tata nu ma lasa laughing sad ( am 13 ani straight face )
Cum pot sa il conving sa ma lase? sad zice ca sunt prea mica sa ies doar cu baieti straight face.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea mica sa iesi doar cu baieti, mai ales daca pretinzi ca unul este "prietenul tau" (asta inseamna ca esti si foarte imatura pentru varsta ta). Ia un parinte sau un alt adult cu tine, sau renunta deocamdata si ai rabdare sa mai cresti.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba fratilor ce raspunsurii, doar nu se apuca sa faca threesome intr-un loc public

| neutrino a răspuns:

Tatal tau are dreptate, el stie foarte bine ce fac doi tineri, la un film. Ai incredere in el, doar a fost candva si el la film! Chiar tu ai intrebat pe aceasta sectiune, Dragoste si Sex ( la cei 13 ani ai tai), pentru a intreba ceva, la prima vedere, inocent si normal.

| h3r a răspuns:

Tocmai asta e problema, că nu ești destul de mare. Și faptul că vrei deja să mergi cu 2 la film, nu-i inspiră deloc încredere tatălui tău.

| DarkBlood32 a răspuns:

Mai bine bei otrava tongue

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Tatal tau este grijuliu si isi face griji pentru tine.Lasa nu te du in seara asta vei gasi o alta data.Asculta-l e mai bine asa.
Pa, pa!

| Morphines a răspuns:

"Am 13 ani... cred ca sunt destul de mare" laughing) Auch, mintea asta a fetelor de 13 ani... Sunt pro Tata! happy

| CosminC86 a răspuns:

Ciau! Tu iti cunosti cel mai bine tatal. Sigur are o slabiciune, de pilda daca iei o nota buna...
Sau ia si o prietena buna cu tine la film, poate asa te lasa.

| Albãstriţaxx explică (pentru CosminC86):

Da, ma lasa daca iau si o prietena, dar nu inteleg de ce nu ma poate lasa doar cu baieti. Adica... am 13 ani straight face Cred ca sunt destul de mare. raised eyebrows

| CosminC86 a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Pai... ce sa mai zic. Iti dau un ultim sfat: niciodata sa nu sfidezi sfaturile parintilor. Ei sunt singurele persoane de pe pamant care-ti vor binele.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Vorbesti ca si cum ai avea 18 ani si ti se pare ceva firesc... Esti femeie in toata firea laughing

| AllexAlexx a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Pt ca tatului tau ii e frica sa nu te f*** acei baietii pricepi acum?

| sensualus a răspuns:

Tocmai asta-i... ca crezi ca esti destul de mare. inca nu esti sigura

Răspuns utilizator avertizat
| maryus83 a răspuns:

Inainte sa il convingi sa te lase fa cum zice el.doar asa ii arati ca il asculti si pe viitor va avea incredere sa te lase singura

| Anaad a răspuns:

Acum crezi ca esti destul de mare, dar de fapt inca iti pui bazele caracterului. Eu cred ca are dreptate si te-as sfatui sincer sa il asculti

| Flutu012 a răspuns:

Buna! Sfaul meu este sa iti asculti tatal.....si daca tot vrei sa mergi la film ia-ti di cea mai buna prietena .....ni stii nici odata totul despre un baiat ..cine stie ce vre sa iti faca! sper ca te-am ajutat

| AliSeya a răspuns:

Tați de obicei nu accepta un subiect despre băieți. Si de ce nu i-ai cerut acordul mamei tale dacă poți sa te duci la film? Deși ai 13 ani nu ești încă asa mare sa poți ieși cu 2 băieți. Tatal tău sigur încerca sa te protejeze pentru ca sunt tot felul de golani sau prieteni care se dau doar drept prieteni. Daca vrei sa ieși cu doi băieți trebuie sa ai mare grija.Te poate însoți prietena ta cea mai buna asa poate fi și mai distractiv.Bafta!

| Sinopsis a răspuns:

Prezinta-l pe prietenul tau. Poate nu are incredere in el. happy