| TinaDeea a întrebat:

in doua saptamani fac 16 ani big grin
A venit vara... eu stau in zona de munte si de acum toti prietenii mei merg pe munte, cu cortul sau la lac si parintii mei nu ma lasa sa merg si eu straight face. In ultima vreme sunt intr'un "scandal" continuu cu parintii mei din cauza ca am avut prieten fara sa stie ei, acum ca au aflat mi'au impus sa ma despart de el pentru ca sunt prea mica de prieten! Au spus ca de la 18 ani o sa pot sa fac ce vreau. Dar pana atunci? In fiecare zii toata lumea merge pe undeva si eu trebuie sa stau in fata blocului x_x. Problema cred ca este aceea ca suntem numai 2 fete in grup si in rest vreo 5, 6 baieti. Dar pana acum mergeam cu ei oriunde si prietenul meu avea grija de mine si pana acum nu am murit n'am patit nimic. De cand au aflat ca sunt cu el nu mai am voie sa umblu cu el, nici cu prietenii mei si am voie sa stau doar in fata blocului. Toti copii se distreaza in vremea asta numai eu stau...
Cum pot sa'i conving sa ma lase sa vorbesc cu prietenul meu in continuare? De ce nu ma lasa sa merg nicaieri (da, poate le este frica, ca patesc ceva dar n'are ce sa mi se intample, nu sunt nici prima nici ultima fata care merg pe munte cu baietii sau altele )? Cum sa'i conving sa nu ma mai tina asa din scurt, totusi am 16 ani, sunt mica dar sunt alte fete mai mici ca mine care pleca de acasa de dimineata pana seara si n'are nimeni treaba cu ele...

CEL mai bun raspuns funda kiss

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai ascuns lucruri de ei cum ai vrea sa mai aiba incredere?

| Danielllle a răspuns:

Eu pe 10 iulie tot 16 implinesc, si sincer ma aflu in aceiasi situatie ca si tine, nu ma lasa sa imi fac prieten, iar daca am avut, a trebuit sa am grija sa nu afle. Abia astept sa implinesc 18 sa mai scap de presiune din partea lor.Asta e, la mine amindoi sunt foarte stricti.Pe noapte nu am ramas niciodata la nimeni, zic:ce casa n-ai"? si tot asa.Numai se intuneca afara si deja trebuie sa fiu in casa,in timp prietenii inca stau afara.
Eu cred ca totusi e spre binele meu,chiar adica nu prea imi convine, decit sa am parinti care sa imi permita orice, sa nu am motivatie de nimic, sau sa nu le pese de mine siv sa ma lese sa fac ce vreau, cred ca cei care au asa parinti ce le permit sa vina pe la vreo 2-3 noaptea pe acasa se destrabaleaza, si putini care ajung ceva in viata.Chiar se aud multe cazuri in care fetele sunt violate sau batute, cred ca incearca sa ne protejeze de acest lucru.Incearca sa le cistigi increderea, sa faci lucruri care sa le demonstreze ca te-ai mai maturizat..Succese :*