| EliY a întrebat:

zicetim si mie cum sa fac sad pentru ca nu mai stiu ce sa fac sad Pur si simplu m-am saturat sa tot plang sad m-am certat cu prietenul ne-am desp nu mai exista nici o cale sa ne inpacam sad cum sa fac sa pot sa-l uit ce sa fac sad ajutati-ma va rog sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la mine nu e nicio cale pur si simplu daca vin alti baieti lasa-i sa fie cu tine chiar dac anul te vor face sa uiti de el nu o sa mai plangi iar daca nu tie bine petreceti timpul cu fetele la colindat ceva faci si tu k urmeaza craciunul si draga mea iti spun! nu te oprii doar la unul ca mai usnt baieti mult mai buni ca el stiu ca tie greu sa crezi dar iti vei da seama mai incolo stiu prince treci doar ca sa stii ca noi nu te putem ajuta cu prea mult noi iti dam sfaturi iar tu le alegi pe care vrei nu inseamna k le si aplici singururul cuvant care e raspunsul este TIMPUL doar el te face sa treci peste si sa stii ca viata nu e roz si daca ar fi ne-am plictisii nu? treci cumva peste amintirile triste asculta melodii vesele fa ceva ce nu-ti aduce aminte de el:* bafta si nu fii trista pentru ca niciodata nu vei stii ce baiat se va indragostii de zambetul tau:*

| EliY explică (pentru anonim_4396):

Msss ffff mult o sa incerc sa pun in aplicare ceea ce mi-ai zis :* poate voi reusi sad

13 răspunsuri:
| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Alt băiat? distrează-te cumva.

| EliY explică (pentru Georgeeeeeeeee):

Ce usor e de zis alt baiat sad sau sa'ma distrez sad

| Georgeeeeeeeee a răspuns (pentru EliY):

De ce nu. sigur există un tip şi pentru tine. şi o să apară el, nu e un capăt de lume.
sigur ai prietene şi prieteni cu care nu ai mai ieşit, lucruri pe care le-ai mai neglijat şi te făceau fericită, partea bună e că ai timp mai mult pentru tine acum. dacă nu te distragi o să mai tot suferi o vreme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar de Crăciun? Of, e chiar nasol.
Descarcă-te.Ascultă melodii triste,uită-te la filme şi descarcă-te.
Ajută foarte mult.
Trebuie să accepţi,chiar dacă este foarte greu. Dacă întradevăr nu mai aveţi nicio şansă, mergi mai departe, cu capul sus. Acceptă că a fost o etapă frumoasă din viaţa ta peste care trebuie să treci şi să o laşi în trecut.
Ignoră-l, fii indiferentă cu dânsul. Dacă vei păstra legătura, îţi vei speranţe şi pe urmă vei suferi din nou.
Axează-te pe prezent şi pe viitor. Ocupă-te de tine.Răsfaţă-te,ieşi cu amicele,poate cu alţi tipi,nu ca să te implici într-o altă relaţie, ci ca să te distrezi, recreezi.

Dar, eşti ferm convinsă că nu mai aveţi nicio şansă? E foarte grav ce s-a întâmplat între voi şi nu mai există cale de împăcare?
Îmi pare sincer rău.
Îţi doresc sărbători fericite, fără lacrimi waiting, alături de cei dragi ţie.
Te pup. Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei reusii crede-ma si eu am trecut prin asta acum 7 luni si am incercat sa fiu cu alti baieti doar ca sa-l uit dar nu am uitat dar mi-am dat seama k nu mai plangeam si k imi acupau timpul asa ca sa nu ma mai gandesc atata la el dar va veni soarele si pe strada mea oricum mie anul trecut in 6 decembrie de mos mi s-a dat papucii cum crezi ca m-am simtit? dar noi trebuie sa fim puternice si independente sa nu depindem de un baiat de fericirea noastra vbeste cu fetele iesi la o ciocolata calda iesi in club ceva...stiu ca ti-e greu da muzica buna si prietenele te vor distinge s anul mai fii asa si trebuie sa lasi lumea sa te incurajeze nu sa stai singura ca asa nu va fi un leac:* nu esti singura draga mea dar in viata trebuie sa trecem prin multe ca aboi la urma sa fim fericiti iti doresc sarbatori fericite si doar gandeste-te cum era ianinte de el cand erai singura si nu placei pentru ca nu aveai un iubit acum cauta pe net o comedie ceva ia-ti ceva dulce si uitate la film si poti chema si o prietena ca sa nu te simti singura sper sa fii bine in curand te-am pupat:* si ps pentru fundita:*:*

| EliY explică (pentru anonim_4396):

Si la mine e tot la fel sad a fost o relatie de 7 luni. si acum ca se apropie sarbatorile. a hotarat asta sad prietene adevarate nu am toate sunt false sad mi-am dat seama cu timpu. credeam ca cine stie poate cu el e alfel ma facutt doar sa-l iubesc sper sa vina soarele si pe strada mea sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru EliY):

Stiu ca in ziua de azi nu sunt prieteni adevarati si ca si la inceput ai impresia k vai gata e persoana cu care imi voi petrece toata viata fara dezamagiri si regrete indiferent ca e baiat sau fata sunt si acele persoane care sunt cu adevarat la bine si la greu dar sunt foarte putine dar nu conteaza cat de neadevarate pretene iti sunt acelea e de ajuns sa-ti tina cineva companie crede-ma si eu in perioadele grele nu vroiam sa aud de nimeni si nimic vroiam doar sa stau in casa linistita iar apoi mi-am dat seama ca am gresit ca degeaba ma izolez undeva signgura ca asa va dura o vesnicie daca el tine la tine o sa se intoarca supa 6 decembrie la mine ghici ce s-a int am avut un craciun nasol iar de rev la fel si de rev mi-am pus o dorinta ca el sa se intoarca la mine si s-a intors de pasti apoi a fost ziua mea am mai stat ce a mai stat si ne-am despt definitiv si asta a fost de data aceea decizia mea pentru ca nu puteam sta cu un baiat care ma minte cu anumite chestii si mi zice ceva doar ca sa ma simt bine si de fapt nu-i asa....credema suferim asa pentru ca e adolescenta asta si oricum despartirile nu sunt fericite doar stii asta nu ii asa trista poate se va intoarce sau daca iesi in lume cum ti-am zis o sa vezi k poate va fi chiar un alt baiat care te va face sa-l uiti poate nu crezi asta dar mi sa int o data dupa o rel la care ziceam k orice as face nu pot sa-l uit si dupa o sapt a aparut acest baiat de care ti-m zis la inceput care m-a facut sa-l uit ca si cum nu l-as fii cunoscut pe celalalt si chiar daca nu mai sunt cu el acum ma bucur macar c amia lasat amintiri frumoase si ca sunt o fata norocoasa ca am fost cu un baiat care nu ar fi ales orice fatabig grin capul sus meritam ceva mai bun poate de aceea s-a si intamplat asta..gandeste-te putea sa fie si mai rau? la mine au fost multe chestii care m-au facut sa sufar nu numai despartirea si alte dezamagiri a lui

| EliY explică (pentru anonim_4396):

Sincer... A'S da ori ce sa'l uitt nu stiu ce sa mai fac. nu vreau sa mai stau cu el. dar vreau sa-l vad regretand. asta e tot ce-mi doresc. Spune'mi cum sa fac... sa vad ca regreta?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea asa am avut si eu sentimentul acum cateva luni si am incercat orice nebunie de care eu nu eram in stare pana acum am incercat sa fiu chiar cu cel mai bun pr al lui numai sa vada ce-o pierdut ddar apoi cand m-a vazut k ma sarut cu el, el a luat-o pe verisoara mea si s-a pupat cu ea si mie imi zicea k n-o suporta ce e mai cu,,, ma rog intelegi tu deci a vrut sa-mi faca si mie in ciuda ceea ce i-a mers doar ca el a fost cam penibil incepea sa urle pe toata strada heii ce faci iubiirea mea numai ca sa-mi atraga mie atentialaughing) si ba o data o chema sa vina ea sa-l pupe si mi-a pronuntat mie numele din greseala cicalaughing) desii se uita cu coada ochiului la mine si nu sunt oarba ca doar vad, si in cele din urma m-am desp de pr lui pentru ca nu ma simteam bine sa fiu cu el apoi el mi-a propus sa fim din nou numai ca sa-i facem rau fostului meu si el ptt k eu facut niste faze naspa si gandeste-te sunt cei mai buni pr si apoi incepea sa intrebe fostul inainte sa fim noi impr k ba oare eu l-am iubit vreodata si tot felul dadea semne de regrete nu stiu daca e asa cum a spus pr asta al lui dar tot stiu ca akl undeva il doare doar k din cauza orgoliului nu mai se poate intoarce la mine asta pentru ca chiar eu i-am dat papucii si sa stii ca uneori sa te razbuni aduce bine si stii cum se zice in dragoste si razboi totul e permis dar totusi iti sugerez sa nu face ce am facut pentru ca baiatu asta cu cre am fost doar de ciuda lui a inceput sa se indragosteasca de mine chair daca era doar un joc apoi nu prea am castigat multe plus ca indiferenta il creapa crede-ma si aicea e vb de baieti k ei sunt diferiti dar indiferenta omoara pe oricine si vorbesc serios fate ca treci peste ca mai iesi cu baieti poate chiar mai dragut k el dar apoi privestel din departare sau din apropiere ca si cum totul e de la inceput voi nu v-ai cunoscut doar flirteaza cu el o sai fie ciuda si asta poate fii si un fel de indiferenta farta de el o sa-l lasi cu semnul intrebarii...si eu sunt trista pentru ca am o viata complicata cu fostul si nici acum nu s-a terminat de 7 lunilaughing dar incerc sa nu-mi mai bat atat capul daca e sa se intample ceva intre noiva fi cand ne vom astepta mai putin, eu sunt fericita macar k a fost un baiat deosebit cat l-am cunoscut si ca nu orice fata poate sa-l aiba si ca mi-a daruit momente frumoase restul tot amintiri raman nu merita sa plangi dupa un baiat nu merita sa-ti irosesti timpul oricat de greu iti vine sa crezi ei vin si pleaca esti tanara nu? la urma urmei nu ne vom casatorii cu ei o viata avem macar acum in tinerete sa profitam de ea k apoi avem timp si de relatii mai lungi, poate vb eu in numele altora dar nici eu nu am pr de nu stiu cate luni desii privesc altfel lucrurile;*

| deepinlovewithyou a răspuns:

Buna! Si eu am trecut mai demult prin chestia asta.Si eu am suferit mult din cauza fostului meu prieten. Asa ca te pot ajuta, pentru ca si eu am trecut prin asta.
Ca sa il uiti trebuie sa iti faci o ocupatie, sa te distrezi, sa faci altceva ca sa uiti si sa nu-l mai ai in minte.Fii fericita, viata merge inainte :*! Nu te da batuta pentru un baiat, sunt mii si mii pe lumea asta, nu se sfarsteste lumea aici. Da-o-n colo de treaba, nu mai suferi ca nu-ti sta bine. Uita! Fii fericita! Succes :*

| loveyouidiot a răspuns:

Iesi cu prietenii cat mai mult....sa nu fii niciodata singura...asa gandul se va mai risipi putin. Sau ai putea sa plangi cat poti tu, ca sa te eliberezi. Si gandeste-te, poate ca nu a mers cu un baiat, dar mai ai cateva miliarde care te asteapta. Macheaza-te si imbraca-te in haine in care sa te simti frumoasa si invincibila. Nu o sa-ti spun sa te gandesti la altcineva, fiindca stiu ca in perioada asta ti-e imposibil. Dar intr-o zi se va intampla fara sa-ti dai seama. Imi pare rau ca te simti asa oribil, stiu foarte bine cum e. Succes, sper sa treci repede peste asta. Timpul le rezolva pe toate. Gandeste-te ca acum esti o fata mai puternica si ca nu merita sa lasi asta sa te distruga.

| EliY explică (pentru loveyouidiot):

Incerc dar pur si simplu nu ma aptin nu pot sad nici sa ies din casa sad