| JustForYouForever a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru urgent `!
Deci sa incep : Am o relatie de 1 an jumate cu un baiat si acum ne-am certat ca pur si simplu ` m-am saturat sa plang zi de zi upa el, pentru el. el nu este din acelasi oras cu mine. Si practic ne-am despartit ` din cauza mea de atunci plangeam zi de zi ma gandeam numai la el. am plecat de acasa nu am vrut sa mai stie nimeni nimic de mie. dupa ce am venit acasa. datorita prietenei mele m-am combinat cu un baiat cu gandu sa il uit pe celelalt. dar nu a mers tot la el ma gandesc. il iubesc enorm desi m-a facut de multe ori sa sufar. in prezent nu am mai putut sa stau fara el si ne-amimpacat. tin sa spun ca s-a schimbat mult de cand ne despartisem vorbea mult mai frumos cu mine. si el tot insista sa ne impacam inainte si nu mai vream. nu mi-a aratat niciodata cat ma iubeste si cand ne-am desp a facut`o! Dar problema este ca eu inca sunt cu baiatu ala de m`am combinat sa il uit pe le. nu stiu ce sa fac. o vorba de-a lui a fost " ai grija ce faci ca acum toti vor doar sa te f ** a dar eu te-am iubit si nu ti-am cerut asta niciodata " si are dreptate deci ajutati-am spuneti-mi ce sa fac va rog mult.
Va rog nu vreau raspunsuri serioase sad.
Va multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Ai spus ca nu vrei raspunsuri serioase?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Fa ce simti! E simplu, dar tu complici lucrurile. Trebuie sa te desparti de cel cu care ai fost ca sa-l uiti pe cel pe care il iubesti. Dupa ce ai facut asta, spune-i baiatului pe care il iubesti tot ce simti. SI arata-i. Lupta pentru el, daca asta simti. Nu te astepta sa fie totul numai lapte si miere, o relatie are si partile ei rele. Asuma-ti tot si mergi mai departe. Bafta!

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu ar fi trebuit niciodata sa incepi o relatie cu alt tip doar pentru a-ti uita iubitul. Oricat de mult te-a facut sa suferi si oricate lacrimi au curs din cauza lui. Cand te implici intr-o relatie o faci pentru ca asta simti, pentru ca el este ceea ce iti doresti cu adevarat, nu pentru a uita pe cineva.Asa esti si tu nefericit si il faci si pe cel de langa tine.Trebuie sa fii pregatit cu adevarat pentru o relatie, sa fii gata sa dai tot ce ai mai bun, sa daruiesti iubire si incredere.
Nu pot sa iti dau un sfat.Dar gandeste cu inima si cu mintea.Vezi daca cel pe care inca il mai iubesti te vrea cu adevarat din nou in viata ta.Si in primul rand discuta cu cel cu care esti acum, spune-i adevaral, macar atat.El nu are nicio vina.
Succes! happy

| CryChristiAN a răspuns:

Citez :" ai grija ce faci ca acum toti vor doar sa te f ** a dar eu te-am iubit si nu ti-am cerut asta niciodata ". Imi miroase a santajhappy. E evident ca si cel cu care esti acum impreuna doreste decat o aventura. Daca tinea la tine, nu zicea un asemenea lucru.
Dar tu hotarasti. Ar fi mai bine sa faci pauza pentru un timp pentru a-ti alege partenerul sau pentru a-ti-l schimba.
Sanatate si o zi buna!

| JustForYouForever explică (pentru CryChristiAN):

Scz greseala mea faza cu " ai grija ce faci ca acum toti vor doar sa te f ** a dar eu te-am iubit si nu ti-am cerut asta niciodata " mi-a zis-o prietenu meu de am stat 1 an jum cu el pana sa ne despartim.

| hotdesire a răspuns:

Orice ai spune tu daca te-ai despartit odata se va intampla si a doua oara. Precedentul a fost creat. Ciorba reincalzita numai are acelasi gust.

| OodanteoO a răspuns:

Hmmmm... Ce situatie te-ai bagat.Cam greu de spus.Cel mai usor lucru pe care sa il faci este sa ii chemi pe amandoi si zile ce simti. Daca sunt baietii respectabili si unu se va retrage. DACA esti prea timida incearca totusi sa nu il lasi pe primul iubit sa te paraseasca.iNCEARCA sa il convingi si poate actualul iubit va intelege si se va retrage.Sincer chiar nu stiu ce sa iti spun mai mult esti intre ciocan si nicovalasad

| Georgy_Balan_1998 a răspuns:

Daca s-a intors la tine si a recunoascut ca te iubeste atunci este un baiat de apreciat.Eu spun sa-ti urmezi inima dar in acelasi timp sa ai grija ce-ti doresti. Sper ca te-am ajutat happy

| crish98 a răspuns:

Bun eu zic ca mai bine este sa te desparti de amandoi, sa iti pui ordine in ganduri si sa incepi un nou capitol al vieti.