| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Voi credeti in dragostea la prima vedere, chiar daca aceasta "dragoste" vine doar din partea unei persoane?
De exemplu daca vedeti pe cineva pentru prima data in viata..si pur si simplu simtiti ceva..si toata ziua va ganditi la acea persoana si nu numai, iar ea nici macar nu te-a vazut sau observat.
Vi s-a intamplat asta? sau ce parere aveti?
Mie mi s-a intamplat, dar partea proasta este ca nici nu stiu cum o cheama pe acea pers..si am vazut-o doar de 2 ori, fiind la mine in liceu sad
Funda pentru cel mai frumos raspuns si voturi pentru restul!

Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

E atractie fizica, nu dragoste la prima vedere. Dragostea e atunci cand iti place tot la un om, nu doar aspectul fizic.

3 răspunsuri:
| Maaryyneelaa a răspuns:

Da! Dar nu am lasat lucrurile asa,adica am facut tot posibilul sa vorbesc cu el! E asa de frumos sa fii indragostita! Propun sa incerci sa vorbersti cu el cand il vezi sau sa intrebi de id-ul lui,numarul lui de telefon, orice, profita de faptul ca il ai aproape de tine, poate chiar va fi o relatie foarte frumoasa! Ar fi mare pacat sa nu profiti de aceasta ocazie, indrazneste si cauta orice cale in care poti vorbi cu el! Mult succes!

| Demonull a răspuns:

Se intampla sa am o atractie fizica, dar ca sa ma indragostesc trebuie sa o cunosc. Daca e super frumoasa si cand deschide gura e super proasta nu am cum sa ma indragostesc.In momentul in care imi place de o ea, clar actionez direct. daca imi place si restul in afara de fizic, poate continuam sa vorbim daca nu.„ma scuzi te-am confundat„. Trebuie sa fii putin parsiv in situatiile acestea.

| Ionela200 a răspuns:

Da mi s-a intamplat, partea buna e ca eu am vorbit cu el, dar o singura noapte la o nunta, iar acum nu m-ai pot, aproape toata ziua ma gandesc la el...
Tu ai norocul sa fie la tine in liceu eu nu am parte de asa ceva :/, Incerca sa faci cunostinta cu el, poate cine stie are si el sentimente de tinewinking