| blacksnow a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea la prima vedere? credeti in ea?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Nu exista!tongue
E doar atractie fizica, macar de'ar fi doar la prima vedere, dar e de fiecare cand stau cu ellaughing si este ceva reciproc, dar trebuie sa ne abtinem de la placerile trupestihee heesad

Bafta.

7 răspunsuri:
| TheToxicNightmare a răspuns:

Nici gand, dragostea la prima vedere e doar o propozitie ''inutila''.

| Symona a răspuns:

Da cred...am trecut prin asta happy

| Just kidding a răspuns:

Mi se pare o chestie f interesantabatting eyelashes, cred in ea deoarece mi s-a intamplat si mie big grin

| iuliaoprea a răspuns:

Dragostea la prima vedere se naste din pasiune sau dorinta. Dar teoretic dragostea la prima vedere este argumentata si intemeiata. Au loc niste reactii chimice ale corpurilor, care elimina sau sesizeaza anumite aspecte ca : simetria - cu cat persoana din fata ta este mai simetrica cu atat mutatiile genetice sunt mai putine, mirosul - indiferent de parfum, corpul uman emana niste substante care daca sunt compatibile atrag oricat de urat ar mirosi respectiva/ul, etc. De aceea cred ca dragostea la prima vedere este cea mai buna ca metoda de inmultire, sau mai bine zis de perpetuare sanatoasa a speciei. Ceea ce se intampla la prima vedere este ca alegem daca persoana respectiva este sau nu capabila sa fie un sot/ o sotie, mama/tata bun (fizic, genetic) pentru copii nostri.

Din punct de vedere sentimental, e o porcarie. Nu ai cum sa iti dai seama ce gandeste respectiva dintr-un schimb de replici. Exista totusi, datorita factorilor pe care i-am enumerat, posibilitatea ca cei 2 sa se potriveasca. Dar acum, cine stie daca legile naturii functioneaza perfect? La urma urmei suntem oameni si avem ratiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in ea, am observat dragostea de bani, dragostea de turma la prima vedere, dragostea de TPU, de alte tari frumos stralucitoare(India), de Bulgaria Si ale sale statiuni primitoare.Cam asta ar fi, te referi la persoane. dragostea dintre oameni? nu mai exista, suntem in razboi, exista doar aliante pentru o viata mai buna...sexuala, financiara...pa pa

| jojo_9431 a răspuns:

Nu, aparentele inseala de cele mai multe ori.

| vodytza a răspuns:

Da...am patit-o. Si acum platesc consecintele, dupa despartire.