| anonim_4396 a întrebat:

Heii, am 15 ani iar lungimea penisului meu este de 6 cm in stare fleasca si 10 cm sculata.Mentionez ca am si o inaltime de 1.45 cm, stiu ca nu este normala la varsta mea dar mno. Oricum va rog sa imi dati niste sfaturi.Este prea mic? Ar trebui sa imi fac griji?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Penisul este normal la varsta ta, nu trebuie sa-ti faci griji. Insa pentru inaltime, ar trebui sa te vada un endocrinolog.

identitate
| identitate a răspuns:

Inaltimea nu are nici o legatura cu dimensiunile penisului. Poti sa te dezvolti mai tarziu atat fizic cat si la dimensiunile care te preocupa. Un coleg de liceu arata exact ca un copil de 13 ani pana in vacanta de vara dintre clasele 11-12.La inceputul clasei a 12 a era cat doi dintre noi la un loc.Nu pot sa-ti spun daca i-a crescut si penisul tongue Oricum penisul e mult mai gros si cu 1-2 cm mai lung decat atunci cand il masori tu.Asta daca femeia e excitanta.
Ar trebui sa-ti faci griji doar daca ajungi sa gandesti cu el (sau numai la elhappy ) in loc sa-ti folosesti creierul.big grin

| Te besk a răspuns:

Doamne tu la varsta de 15ani ai inaltimea doar de 1. 45? Eu la 12 ani am 1. 52 tongueEsti camd miktonguelaughing

| Te besk a răspuns:

Vroiam sa vorbesc de inaltimea ta tu ai umi 1. 45, iar eu la 12ani am 1. 52, doamne una de 12 ani e mai inalta ca unu de 15 ani laughing

| craniul a răspuns:

Apropo de intrbarea asta e ceva in neregula daca eu am 15 ani si am 15 cm in penis?

| cristiano_6675 a răspuns:

Da e cam mikut! Ar trebuii sa te ocupi cu sportul si sa faci sex cel putin o data pe luna!

| ZeroBarat1 a răspuns:

Mai ai rabdare pana la 18 ani, pana ti se dezvolta complet penisul si atunci o sa-i vezi lungimea lui!

| love4u a răspuns:

Ai 15 ani, mai asteapta, poate cand vei devenii major ti se va mai marii. Stai fara griji.

| giovanny22 a răspuns:

Nu mai speriati copilu si eu pana la 15 ani aveam 1. 20 cm :O lol de la 18 ani pana acum (22 ani) am 1, 85 aprox deci nu trebuie sa-ti faci prea multe probleme cred ca o sa cresti si tu si °I° tau laughingwinking

| bossdeboss a răspuns:

Vroiam sa vorbesc de inaltimea ta tu ai umi 1. 45, iar eu la 12ani am 1. 52, doamne una de 12 ani e mai inalta ca unu de 15 ani >>>>baietii se dezvolta pana la 21 de ani, pe cand fetele doar pana la 18 (parca)...deci.winking