| Awkesna a întrebat:

Heii, am fost impreuna cu un tip acum vreo 2 luni in urma, si tin sa mentionez ca tin foarte mult la el, ne-am despartit din cauza ca multi vorbeau de rau despre aman2 si asa a decis el ca e mai bine, a vrut sa ne impacam de multe ori, dar ba eram eu incapatanata si gaseam motive, ba am fost cu un tip impreuna. Saptamana trecuta am zis sa ma bag in seama la el pentru ca mi-a fost dor de el. I-am dat beep, m-a sunat parea foarte fericit si m-a intrebat cumde l-am sunat si i-am zis ca imi era dor de tine si-mi spune : lasa vrajeala si am vrut sa fiu impic indiferenta spunandu-i : te-am sunat pentru ca ma plictiseam, iar mai apoi el s-a suparat si asa am incheiat conversatia.
Ne vedem zilnic la scoala, unde avem fumoar si stam la o tigara mai multi din liceu. In a 2-a zi dupa conversatia aceea se uita foarte insistent la mine, cand pleaca intoarce capul si asa face pana in ziua de azi. Urmatoarea zi l-am intrebat pe facebook ce face iar el raspunzandu-mi sec : ce vrei?
Nimic, de ce esti suparat pe mine?
Oricum noi nu mai avem ce vorbi de mult, pana acum nu ma bagai deloc in seama nici nu iti pasa de bine, iar acum? Dupa ce te-ai despartit de X ma bagi in seama...
Sincer, tin prea mult la el, e o persoana foarte orgolioasa, incapatanata, care asteapta iubit si tras de maneca.
Prietenul lui cel mai bun mi-a zis ca nu ma mai place de mult, dar fazele astea ce inseamna? Ce as putea crede? Colega lui de clasa spune ca neaga ca ma place dar de fapt spune asa ca sa se ascunda.
Habar nu am ce e in capul lui, nu stiu ce sa fac, oricum ar fi el eu tin destul de mult la el, m-am atasat prea mult de el ca sa-l uit. Ce as putea face in aceasta privinta? Nu pot sa stau sa-l bag in seama in fiecare zi + ca el imi spune ca e suparat pe mine si nu stiu de ce, daca-l intreb schimba subiectul.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar fi bine daca i-ai pune in fata exact aceasta postare, ca si raspunsurile noastre!
Si, daca l-ai indemna sa fie la fel de sincer ca si tine!
Pentru ca sunteti mereu in contratimp si daca veti continua asa, va veti rani de pomana unul pe altul, destul timp de-acum incolo!
Cere-i sa va vedeti si sa aveti o discutie COMPLET sincera!
Mult noroc!
happy

| Zenithf a răspuns:

E plin de frustrari. Cum intre voi se pare ca nu poate fi nimic, ca se baga prea multi unde nu le fierbe oala, mai bine va evitati reciproc.
Daca ati vrea sa fiti impreuna ar trebui sa fiti mai tari, mai maturi si indiferenti la gura lumii.

| neutrino a răspuns:

Cat timp trebuie sa mai treaca pana cand vei intelege cand anume un baiat te place sau nu? In cazul de fata nu mai ai sanse la el decat pentru o eventuala aventura.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca inca tine la tine, dar nu vrea sa recunoasca. Cred ca sunt doua solutii la problema, fie il lasi in pace si te orietnezi spre alt tip, fie ii marturisesti tu ca inca tii la el si vezi cum iti raspunde. Poate daca vede ca nu iti este frica sa iti recunosti sentimentele, va lasa orgoliul la o parte si va fi sincer cu tine. Partea nasoala este ca daca el nu face niciodata primul pas, daca incepeti relatia, se va obisnui cu tine sa faci mereu primul pas. Banuiesc ca ori accepti chestia asta, ori ii explici de la inceput ca tii la el, dar ti-ar placea ca si el sa se mai deschida si el din cand in cand in fata ta.

| AlexandraGiorgiana a răspuns:

Probabil e doar orgolios.Incearca sa ii spui ca tii la el si daca nu reactionezi cum vrei tu, combina-te cu altul amcar pana il uiti si evita-l, ignora-l.