| AlinaTha112 a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat timp de 4 luni, ne-am despartit ( mai precis el s-a despartit de mine O.o ) laughing, " -pentru ca nu ne mai intelegeam " (zicea el). Si dupa o saptamana dupa ce ne-am despartit am intrat pe facebook-ul unei colege si am vazut o discutie intre ea si fostul meu cum ca el mi-ar fi dat papuci pentru o alta colega de'a mea care nu imi este foarte apropiata ( o cunosc doar de un an ). M-a amuzat si totodata m-a si enervat conversatia lor i-am trimis'o si fostului meu sa vada ca am aflat ADEVARATUL motiv si nu am mai vorbit cu el de atunci, specific ca : eu, fostul meu, si curva de care el s-a indragostit suntem in aceeasi scoala.
Dupa 4 luni de zile cat s-a tinut dupa "fata aia" si si-a dat seama ca nu are pentru e sa isi piarda timpul cu ea pentru ca el practic nu exista pentru ea desi am aflat de curand ca au mai avut o relatie de aproximativ 2 luni :O... ceea ce ma scoate din minti -_-. Ma rog, dupa 4 luni m-a sunat ( nu stiu de unde a facut rost de noul meu numar ), ideea e ca m-a sunat sa isi ceara scuze si etc, si sincera sa fiu are o vrajeala si niste texte carora nu pot sa le rezist, dar incerc sa nu arat asta ^_^, si ma tin frma pe pozitie sa nu ii acord a 2 - a sansa.
Mai am momente de impas, ca acesta in care nu stiu ce sa fac, marturisesc ca e primul meu iubit si inca il iubesc mult, dar sunt FOARTE orgolioasa laughing si FOARTE incapatanata straight face. Dati-mi un sfat! ( chiar nu mai stiu ce sa fac mai ales ca imi e foarte dor de el ) >- Funda celui mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| adry2001 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa-i dai o a 2-a sansa deoarece s-ar putea sa te atajezi si mai mult de el, sa simti mult mai multe lucruri pentru el si daca pe neasteptate iar o sa vrea sa va despartiti DEFINITIV o sa suferi mult mai mult. acum lasa lucruri asa cum sunt:
nu-ti cauta nici pe altul
nu-i da nici lui o a doua sansa
Ca sa treci mai repede peste astea poti sa iesi in oras impreuna cu prietenii, poate in club daca te lasa parintii, fa-ti temele de vacanta daca mai ai sau daca ai avut si nu te mai gandi la iubire. Nu mai urmari filme romantice o vreme pana iti trece dorul de el. bafta!

8 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Iti e dor de ceea ce a fost. Acum nu mai poate fi la fel, mai ales ca nu-l mai iubesti. Nu prea cred ca poti sa accepti faptul ca te-a lasat pentru alta. Acum se intoarce la tine ca sa nu fie singur. iti place sa te foloseasca?
Treci mai departe, indragosteste-te si nu te mai poate controla cu textele lui.

| maria999 a răspuns:

Nu renunta! Ce te-ar face sa crezi ca daca te-a lasat o data pentru o alta fata nu ar face-o de mai multe ori? E mai complicat... spune-i ca ai pus punct relatiei si ca nu mai vrei sa fi cu el.O sa gasesti tu pe altcineva ca sa te merite.

| Bianca306 a răspuns:

Crezi ca dupa ce ti-a facut asta o data nu ti-o mai poate face?
si poate tu nu o sa stii si va fi mai rau
eu zi sa bagi numarul lui de telefon la filtrare si sa nu mai vorbesti nici cu colega ta nici cu el
fata aia nu ti-e prietena

| 1WizKhalifa a răspuns:

Dupa 4 luni, nu stiu ce s-a intamplat intre voi. Un sfat, niciodata nu te intoarce la relatiile pe care le-ai avut. Nu o sa mai fie la fel. Cauta un tip care sa merite!

| blue0or0pink a răspuns:

Buna, nu prea stiu ce varsta are baiatul sau tu pentru ca in functie de varsta si mintea e altfel, alte scopuri etc.

| AlinaTha112 explică (pentru blue0or0pink):

Eu am 15 si el are 16 happy am uitat sa specific si asta.

| blue0or0pink a răspuns:

Sincer si eu sunt foarte orgolioasa si uneori ma intreb daca ceea ce vreau sa obtin merita si daca da atunci las orgoliul deoparte. Faza in cazul asta e ca avand in vedere ca e baiat si are 16 ani a vazut ca a fost cu tine si s-a gandit ca va avea succes si la altele, problema a aparut atunci cand s-a combinat cu altele si alea poate ca nu l-au apreciat asa cum l-ai apreciat tu si si-a dat seama ca nu e el doar buricul pamantului si ca mai sunt baieti si acum dupa ce a primit cativa pumni in cap s-a intros la tine ca si un catel.Eu zic in felul urmator gandeste-te daca merita si daca da iarta-l daca nu continua sa fi orgolioasa si nu il ierta.Bafta te pup.

| AlinaTha112 explică (pentru blue0or0pink):

Multumesc mult, voi avea nevoie! si eu :*