| Sophie14100 a întrebat:

Am o problemuta. Acum aprox. 2 luni o prietena de a mea s-a cuplat cu un baiat. totul bine si frumos pana s-au despartit si eu am vrut sa ii impac sunandu-l pe el. Mare greseala. Eu il sunasem pe la 10 seara si am vorbit pana la 3 dimineata. Eu eram serioasa si pe subiect. el ma tot lua cu intrebari despre viata mea. dimineata urmatoare m-a sunat si am vorbit iar 5 ore si cand am iesit pe afara el s-a despartit de prietena asta a mea si m-am dus si l-am intrebat de ce. el mi-a raspuns ca unul dintre motivele principale sunt eu si mai apoi ma tot intreba daca vreau sa fiu cu el iar eu il tot refuzam iar mai apoi mi-a spus ca nu renunta ca eu sunt o fata grozava si dupa eu i-am spus caparca vad ca daca tot o sa il refuz peste 2 zile fuge la alta. si asa s-a intamplat. eu l-am sunat in seara aia si i-am zis ca stiam eu ca asa va face si atunci mi-am dat seama ca il plac dar eu tot refuzam sa fiu cu el ca stiu ca nu va dura si el nu ma mai sunat si nici eu si acum cateva zile a sunat-o pe o prietena de a mea si ea i-a spus ca e cu mine si a vrut sa vorbim si m-a rugat sa ii dau un beep ca nu mai are nr. meu si nu i-am dat beep si de atunci nu am mai vorbit si imi este dor sa vorbim si nu stiu ce sa fac.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi e dor să vorbiţi, dar nu îl suni.
Îţi place de el, dar îl refuzi.
Nu ştii ce să-i faci? Dă-i pace. Nu te mai juca cu el şi cu sentimentele lui de copil de 13 ani, o să înceapă să plângă.
E evident că amândoi sunteţi încă nişte copii şi nu aveţi maturitatea necesară pentru o relaţie. Rămâneţi doar amici, aşa puteţi şi vorbi şi nu trebuie nici să vă despărţiţi.