| NicollNikkyKv a întrebat:

Heii.
Am nevoie de sfaturile voastre, deci:
Plac un baiat de ceva timp, el nu stiu daca ma place sau nu, dar dupa cum se comporta cu mine eu zic ca e posibil..problema e ca el mai vorbeste mult cu o alta fata de fapt ea se bag ft mult in seama cu el -_- laughing eu nu prea ii scriu daca el nu-mi scrie, mai imi scrie din cand in cad, sau la scoala vorbi dar cand vad ca el nu imi scrie nici eu nu-i scriu.Tot am asteptat sa faca el primul pas, saintre cu mine in vb, sa imi spuna ca ma place sau macar sa bata apropouri dar nimic.M-am tot gandit sa-i spun ce simt pentru el dar nu cred ca e o idee buna, daca el nu ma place parca n-are niciun sens sa-i zis, plus ca mi-e frica de raspunsul lui.
Ce credeti ca ar fi cel mai bine sa fac?
Niste sfaturi :*
Multumesc, ofer funda! (imi cer scuze daca am greseli)

Răspuns Câştigător
| ZuZuZa a răspuns:

Hei... Stii ce cred eu? Ca nimic nu e mai frumos decat tineretea dar ea trece foarte repede. Deci ceea ce propun eu este sa te bagi si tu cu el in seama sa vezi cum decurc lucrurile. Nu ai nimic de pierdut, sau ai? MAi rìbine regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut. :* Deci eu te incurajez sa intri in vorba cu el sa vorbesti cu el, sa te apropii mai mult de el, vezi cum decurc lucrurile apoi ii spui. Nu e o lege ca baiatul trebuie sa faca primul pas, Si noi fetele o putem face daca stim ca il vrem pe acel baiat. Te pup!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Si eu zic la fel...mai baga-l si tu in seama din cand in cand. Nu mai astepta doar sa fii bagata in seama.
Poate si el are fix aceleasi intrebari ca si tine, te-ai gandit la asta?
Nici tu nu prea ii dai lui de inteles ca e loc si poate dáia nici nu misca nimic.

| Danysan a răspuns:

Ia in Vedere ca stii ca Baitu Te Place si nu ai de ce sa te abtii. Incepe sa bati apropouri subtile, sa il faci sa te scoata in Oras sa ii dai de Inteles ca il placi dar nu in fata ci prin gesturi si atingeri.

| lovebooks a răspuns:

Sfatul meu este să îl mai saluţi tu, să conversaţi, de la asta porneşte totul în fond... Poate ajungeţi să ieşi la un suc şi lucrurile vor veni de la sine.
Dacă nu vorbiţi nu are cum să iasă ceva, salută-l.
Succes! :*