| NUUSTIU a întrebat:

Am o problema. Decii. voi ce ati face daca iubitul vostru se comporta cu voi la fel ca si cu o amica de-a lui adica ei isi zic "tb" mereu si "iubire" si faze de genu'. Au secrete pe care eu nu le stiu. El vorbeste cu ea la fel cum vorbeste cu mine, exceptand mici diferente, dar nu multe. Mie nu imi place acest lucru. De fapt, nu mai suport toata asta. Ce pot sa fac? Ea e si prietena mea. De fapt crede ca e prietena mea. Dar dupa tot ce face eu nu o mai consider. Nu vreau sa il pierd. Dar nici sa se comporte cu ea la fel ca mine. Ce sa fac? Multumesc mult.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa discuti cu el,sa fii calma si hotarata si sa-i explici ca te jigneste dand dreptul unei amice sa se comporte ca o iubita.
Daca se supara, il lasi.
Oricat de greu ti-ar fi.
Mai sunt si-n alta parte portocali care fac portocale, nu?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce accepți jocurile în trei?
Ori cu tine ori cu ea!
Lucrurile amestecate miroase... a stricat.
Pa, pa.

| alexya_8105 a răspuns:

Eu zic ca nu te iubeste o iubire sincera si adevarata e altfel.El poate nu mai are kef sa stea cu tine si nu stie cum sa-ti zica...se comporta la fel deoarece simte la fel nu simte nimic special pentru tine eu asa zic poate a simtit odata dar acum...slabe sanse vorbeste cu el si spune-i ca nu-ti convine sa vezi cum reactioneaza

| catana09_5004 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa ii spui ce simti... daca te iubeste cu adevarat va intelege...Imi imaginez ca este destul de iritant faptul ca tie nu iti spune secretele lui dar e posibil sa nu vrea sa te incarce si cu problemele lui sau sa nu te indeparteze depinde si de secret.
Multa baftawinking