| NUUSTIU a întrebat:

Am o problema. Decii. voi ce ati face daca iubitul vostru se comporta cu voi la fel ca si cu o amica de-a lui adica ei isi zic "tb" mereu si "iubire" si faze de genu'. Au secrete pe care eu nu le stiu. El vorbeste cu ea la fel cum vorbeste cu mine, exceptand mici diferente, dar nu multe. Mie nu imi place acest lucru. De fapt, nu mai suport toata asta. Ce pot sa fac? Ea e si prietena mea. De fapt crede ca e prietena mea. Dar dupa tot ce face eu nu o mai consider. Nu vreau sa il pierd. Dar nici sa se comporte cu ea la fel ca mine. Ce sa fac? Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Pfoaa.daca imi face prietenu meu asa ii spargeam capu, adica eu ce sunt daca si fetei aleia ii spune iubita si are secrete cu o fata.serios.deschide ochii ca eu am impresia ca te cam duce de nas (mama nu acceptam mai ales ca sunt si foarte geloasa :d). vorbeste cu el spune-i"cum sa-i spui alteia iubita, si sa ai secrete tu ca baiat cu o alta fata decat iubita " pe pup (nu renunta!)

| Rurouni a răspuns:

Well doh.
Copila draga, tu ca iubita a lui nu ar trebui sa cazi pe locul 2. In mod normal intr-o relatie ar trebui sa existe chestia aia numita comunicare, stii? Ia-l de maneca pe prietenul tau si poarta o discutie cu el, spune-i ca te deranjeaza comportamentul lui. "nu vreau sa il pierd" e doar o metoda de a fugi de confruntare.
Fii curajoasa, fato! Nu te lasa pe locul 2.

| Elisa a răspuns:

Trebuie sa te gandesti doar la un singur lucru: ca ti la el. Lupta in continuare daca vrei sa castigi. Bafta.

| Pufics a răspuns:

In primul rand tu ai fost de vina ca i-ai permis asta inca de cand ai sesizat acest lucru. Nu trebuie sa te lasi calcata de nimeni si in nici un caz de iubitul tau sau de prietena ta. Spuneti punctele de vedere intotdeauna, spune mereu ce te deranjeaza la el. Asta trebuie sa fc inca de la inceputul relatiei. Daca tu i-ai permis lui niste lucruri de la inceput, normal ca el nu da doi bani pe ce te deranjeaza pe tine. Asa ca discuta cu el odata, numai astepta. Iar daca el nu va fi de acord cu tine sa renunte la a mai vb l fel cu prietena de care zici, atunci ceva la mijloc sigur e Intre cei 2. Niciodata nu exista prietenie intre o fata si un baiat fara a vrea macar pentru un moment mai mult decat sa-ti fie amica. Scoate`ti din cap idee cu "nu vreau sa-l pierd" e o prostie f mare. Daca chiar te iubeste si tine la tine atunci n-ai dc sa-ti faci griji si el va intelege si se va schimba, daca nu va fi asa, atunci nu te merita si e mai bine sa nu te mai "legi de cap". Cum a spus si Rurouni, comunicare e pasul cel mai important intr-o relatie. Fara ea nu o sa existe nici incredere in cuplu si la fel rel nu va mai exista. Succeshappy

| sury_2656 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ce nu iti convine. Asta nu mi se pare o relatie.