| Emmilia a întrebat:

Buna!,, cea mai buna prietena a mea" se crede ff frumoasa, desteapa si toate astea pentru ca 5 baieti o plac. eu o consider o prietena dar ea(nu numai cu mine) nh ce. nu accepta sa fie corectata chiar daca nu are dreptate intr. o privinte se cred superioara tuturor. prin felul ei de a fi s-a despartit de prietenul ei. el ma place si ea cred ca eu i.am despartit dar adevarul este ca pe ea o interesa mai mult ca filtreze cu alti baieti decat sa stea cu iubitul ei. nh cum sa o trezesc la realitate sa nu se mai comporte in felul asta? cine rasp cel mai bine

3 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Zi-i verde in fata ce ai zis aici. Spune-i cat de penibila e,iar daca mai ai niste prieteni care au aceeasi parere cu a ta, adunati-va si spuneti-i pe sleau parerea voastra. Spune-i ca voi doua ar trebui sa fiti prietene, iar daca nu isi schimba comportamentul nu se stie.Ia-l si pe fostul ei iubit.In orice caz, oamenilor de genul asta trebuie sa nu le acorzi importanta. Faptul ca ea se poarta asa este ca voi ii acordati importanta, deci cuvantul cheie este indiferenta.Te descurci tu apoiwinking. Succes!

| Dydy112 a răspuns:

Pai trateaz-o cum te trateaza si ea pe tine, spune-i in fata, si daca komenteaza, incearca sa ii intorci comentariul, fa-o de ras!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa tot ce ai povestit, fata aia nu iti e prietena, ci doar u ii esti ei.Si eu am intalnit persoane cum sunt ea si nu ai ce sa faci ca sa le schimbi.Asa e firea ei si doar timpul si experientele de viata o pot schimba.Tu nu ai ce sa faci.Lasa-o sa vada singura ca greseste.