| SPINAKZU a întrebat:

Heii am si eu o problema.Acum o luna iubitul meu mi-a spus ca e mai bine sa ramanem prieteni o perioada, si "am cazut de comun acord" ca e mai bine asa.Am continuat sa ne vedem la scoala,venea sus la etajul meu in fiecare pauza ceea ce rar se intampla cand eram impreuna,ma saluta,zambea,radea tot timpul cand ma vedea,isi punea mana dupa gatul meu,etc., gesturi prietenoase.Si de cam 10 in zile nu mai face lucrurile astea.Cand ne-am despartit mi-a spus ca inca sunt cea mai buna prietena a lui si ca va veni la mine si sa merg la el cand avem nevoie de ajutor,dar acum nici nu se mai uita la mine? De ce? De ce dintr-o data nu ma mai saluta? Stiu cand imi intorc privirea se uita la mine pentru ca imi spun prietenele, dar nici macar pe ele nu le mai saluta.Mentionez ca inca vine in fiecare pauza la etajul meu,cand eu sunt afara pe holuri in toate pauzele, deci stie ca voi fi acolo.Sa ii vorbesc sau sa il las in pace definitiv? Chiar daca tin enorm la el.

Răspuns Câştigător
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Ce prietenie mai poate exista intre doi fosti iubiti? Probabil ai cazut de comun acord doar sa nu-l pierzi definitiv. Asta inseamna ca ai tinut la el. Vezi tu, doi fosti nu pot fi buni prieteni decat daca n-au simtit nimic unul pentru celalalt, fie decat daca unul din ei mai simte ceva. Cam asa se sfarsesc "prieteniile de genul ": unul din cei doi se detaseaza, nu-l mai baga in seama pe celalalt si etc.
Lasa-l! A fost decizia lui. Daca tii mortis il poti intreba daca ai gresit cu ceva fata de el si de ce se comporta in felul asta.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul ala ti-a spus cu frumosul ca NU mai vrea sa fiti impreuna, este de inteles, s-a saturat de tine, esti normal pentru ca OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM! lasa-l in pace nul deranja si vezi-ti de treaba ta si incearca sa agati alti baieti, NU TE OPRI LA UNU! trebuie sa experimentezi

| neutrino a răspuns:

Un badaran istet pe care tu il crezi iubitul tau, fapt ce ne demonstreaza ca tu inca nu ai proprietatea cuvintelor folosite, probabil si din cauza varstei.

| Emilian65 a răspuns:

Intre timp, baiatul si-a gasit alta prietena cu care traieste o frumoasa poveste de dragoste.Gaseste-ti si tu un prieten cu care sa te simti fericita.

| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca nu mai sinte niic pentru tine. Ar fi bine sa vorbesti cu el, sa vezi ce spune, dar daca am dreptate nu o sa recunoasca, o sa evite raspunsul. Discuta cu el si daca nu iese bine, mergi mai departe cu viata ta si fara el.

| dragodana a răspuns:

Salut! cred ca tipul si-a gasit alta prietena si venea pe la etajul tau pentru ca era si ea acolo si vroia sa o faca un pic geloasa.
Vezi-ti de viata ta si da-l uitarii.Cu timpul sentimentele tale pentru el se vor diminua si iti vei gasi si tu un tip.

| ViatacuLouie a răspuns:

E parsiv si tu contiunui sa il crezi...

| OoOAdelinOoO a răspuns:

Lasa-l....sincer acuma... sad

| naturalbeauty a răspuns:

Salut,eu zic sa il intrebi de ce s-a schimbat asa dintr-o data..Intreaba-l ca nu mai vrea sa fiti nici macar prieteni? ...Nu-ti fie jena sa-l intrebi pentru ca e un lucru normal sa vorbim si sa ne rezolvam problemele intre noi. Orice problema se poate discuta si doar asa se rezolva daca limpezesti lucrurilehappy