| eax a întrebat:

Heii, buna! as vrea sa va cer un sfat.Cum sa-mi recuceresc fostul prieten? asta este intrebarea.Sa va spun de la inceput "P"este cel cu care vreau sa ma impac, iar "D"este cel dinainte lui.DEci cum zicea am stat cu "p"o luna si un pic.am ajuns sa fim impreuna prin prisma faptului ca eu doar ce ma despartisem de "d" care mi-a facut foarte mult rau si m-a inselat de n ori si el"p", a fost langa mine si ma sustinut si ma inteles dupa c m-a despartit d "d". am stat in a doua seara dupa c m-am despartit de "D"si am vorbit cam 10 ore la telefon nonstop, iar a doua zi dis de dimineata inainte d 7 dimineata ne-am intalnit la cererea lui si atunci a fost si primul sarut si am inceput relatia... el se purta fosrte frumos cu mine imi trimitea sms-uri, dar mie imi era gandu la "d" si ajunsesem sa nu ii raspud la telefon cand ma suna, iar cand imi trimitea sms-uri ii raspundeam dupa oreee intregi.atunci a inceput si el sa se raceasca si nu imi mai trimite nici el sms-uri prea des afara nu prea vroiam sa ies cu el ca aveam cateodata sentimentul ca imi este rusine sa ies cu el.toate astea au durat 2 saptamani, iar dupa aceste doua saptamani, am inceput sa-mi indrept atentia catre el s sa-l uit p "d", dar deja era prea tarziu el u prea mai vroia ceva d la mine cu toate ca nu imi dadea de inteles vorbeam la tel inca ore in sir ne spuneam ca ne e dor unu d altu, dar s-a produs ruptura, iar in ziua de craciun ne-am despartit.inainte sa ne despartim ne intrebasem unu p altu daca mai are vreun rost relatia si raspunsul meu a fosta sa iesim sa discutam, iar el a zis ca nu crede ca se mai poate de curand ca vrea sa stea mai mult timp cu cineva(nu conteaza cu cine oricum membru de fam)...atunci eu i-am zis ca ies afara si soarta a facut ca sa ne ducem aman2 in acelasi local cu grupurile noastre.Cand eu am ajun in respectivul local el era deja acolo cu prietenii si persoana cu care imi spuse-se ca vrea sa petreaca mai mult timp nici urma de ea nu era. L-am chemat afara am vbit 2 min si atunci l-am intrebat daca mai are vreau rost si s-a gandit vreo 2 min si mi-a spus ca nu.Atunci i-am zis pa si am plecat la prietenii mei.De cand ne-am despartit am mai vorbit la tel odata vreo 4ore tin sa mentionez ca au fost de pe telefonul lui, eu doar am facut primul apel.si mi-a spus ca ii placea fosrte mult de mine si ca vroia o relatie serioasa cu mine si alte chesti cum ar fi ca dora felul in care vorbesc etc., dar cea mia repetat de cateva ori a fost faptul ca el crede ca eu vreau sa par mult mai matura decat varsta pe care o am adica 18 si el are aproape 17.si mi-a spus ca nu s-ar mai impaca niciodata cu o fta pentru a doua oara si nici cu mine implicit.deci ce sa fac si cum sa fac? sau se mai poate face ceva?

1 răspuns:
| RaLuK05 a răspuns:

Nu cred ca se mai poate ceva. atata timp cat el nu isi doreste asta.a avut ocazia sa se impace cu tine sh a ratat-o.nu merita.asa cred