| nothingelsematters a întrebat:

Hei.m-am despartit de fostul prieten intr-un mod amical acum 3 ani. acum cateva saptamani m-a cautat,voia neaparat sa ne intalnim, sa vorbim.se despartise de prietena lui de catva timp, era suparat un pic.am acceptat sa ies afara cu el, eram curioasa ce mai face.am vorbit nimic mai mult.ne-am spus ofurile cum s-ar zice.de ce credeti ca m-a cautat? il vad ca are incredere in mine si mi-a spus multe chestii. credeti ca mai simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

La ora la care se despartise,pentru el erai cea mai de incredere persoana si care l-ar fi putut intelege cel mai bine,pentru ca a fost impreuna cu tine si tu il cunosti.
Faptul ca v-ati despartit in conditii amicale,l-au facut sa fie sigur ca nu-l vei judeca si el avea nevoie de un bun ascultator,de cineva care sa-l asculte si sa-l inteleaga.
Ma gandesc cat de stranie e firea umana,vezi?
Trei ani au trecut,dar ceva acolo in sufletul tau s-a miscat la gandul ca poate el ar vrea cumva sa se intoarca sau ceva de genul asta...
happy
Si stii ce cred?
Ca efectiv ar trebui sa stai calma, pana cand te va cauta din nou si din nou.
E adevarat ca o poveste neterminata poate fi reluata de multe ori, dar pana nu ai dovezi clare ca asta e, nu-ti pui sufletul in joc inca o data, cu aceeasi persoana.
Ai rabdare.
Timpul e cel care iti va spune exact ceea ce doresti sa afli.
happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-I place singuratatea.

| Danysan a răspuns:

Greu tare greu, dar daca ai fost cu el nu vad de ce nu i-ai vb deschis sa vedeti daca nu cumva acolo undeva in interior se poate declansa ce a fost odata o mare iubire.

| NameHarris a răspuns:

Dahappy nu orcui poti sa-i spui ce simti sau ce te suparahappydoar in cine ai in credere sau daca ti la eawinking

| Delmoniko a răspuns:

Bullshit! Barbatii vor un singur lucru. Ghici care? Incepe si se termina cu tavaleala!

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Pentru ca probabil era debusolat dupa recenta despartire si a simtit nevoia sa vorbeasca cu cineva cunoscut. Acum depinde si cat timp ati fost voi impreuna.

| LorenaTo a răspuns:

Cred ca te considera mai mult o prietena. Si da, nu ii place sa stea singur.