| Miruu2000 a întrebat:

Buna tpu.am si eu nevoie de cateva pareri! deci eu am 15 ani, si am iubit mai mare decat mine [ 19 ani ]! el vrea sa incepem sa facem dragoste! totusi, eu am doar 15 ani si chiar nu sunt pregatita. Cum sa ii spun? nu vreau sa ne despartim... chiar tin la el, chiar daca e mai mare decat mine... dar, nu stiu. ce sa fac? multumesc mult pentru raspunsuri! dau fundita

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Daca nu esti pregatita, nu o face, serios iti va parea rau!
Explica-i despre ce e vorba, totusi 15 ani nu e varsta ideala de a-ti incepe viata sexuala,chiar daca nu iti trebuie o anumita varsta,un lucru iti trebuie:sa ai minte,sa cunosti riscurile, si sa fii dispusa sa te daruiesti trup si suflet acelui baiat(spre exemplu pentru mine o fata careia ii este rusine sa stea dezbracata in fata iubitului, nu este pregatita de viata sexuala)
Tine te rog cont de aceste sfaturi si nu o face, iti va fi greu dupa, te vei simti rusinata...nu trebuie sa astepti 18 ani, asteapta cat timp ai nevoie incat sa fii pregatita cand vei face asta!
Bafta! Fii tare, vorbeste cu el, daca te iubeste, va intelege!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai DOAR 15 anişori, să mai AŞTEPŢI ( măcar până la 17-18 ani )!

Trebuie să ai o "discuţie" mai serioasă cu el şi să-i explici că eşti virgină şi eşti prea tânără pentru a face dragoste, că nu eşti pregătită pentru asta şi vrei să mai aştepţi până când simţi că e momentul potrivit ( dar să-i spui că s-ar putea să dureze chiar şi 1-2 ani )!

Şi vei vedea că, dacă te iubeşte, va aştepta!

Dacă nu, înseamnă că nu dorea decât sex!

| neutrino a răspuns:

E normal ca el sa vrea iar tu sa nu vrei. La varste diferite, aveti dorinte diferite. Tu ai de ales: sau nu vrei si ai sansa sa-l mai pastrezi putin sau, vrei si-l vei pierde repede dupa aceea.

| justrabbit a răspuns:

Depinde de cat timp esti impreuna cu el...dar cel mai bine este sa-i spui ca nu esti pregatita si el daca tine la tine te va intelege.am trecut prin situatia asta dar am avut rabdare si dupa a fost ok, dar ea a avut 17 ani tu esti prea mica. data viitore trebuie sa te gandesti ca daca iti faci un prieten mai mare ca tine trebuie sa stii in ce te bagi el fiind mai mare are nevoi.dar ti-am zis daca va tine la tine va intelege si va rabda.succes

| ursuletu88 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita daca te iubeste cu adevarat te va intelege si va mai astepta.

| lavinia61 a răspuns:

EXPLICA-I ca ai doar 15 ani!
Daca te iubeste si tine la tine, va intelege si va mai astepta!

| Rivalde_Frankie_1990 a răspuns:

Hmm...
Pustoaico, lasa-l pe asta de 19 ani. Traieste-ti viata, cauta relatii cu pusti de varsta ta. Distreaza-te, vrei ceva serios? Ai timp. Daca te maturizezi de la varsta asta, ce-o sa faci mai tarziu?
Traieste-ti copilaria...
Gandeste-te ca nu o sa fiti impreuna pentru totdeauna! Asta-i natura umana, cautam ce-i mai bun, intotdeauna!