| Eelly a întrebat:

Heii... ce inseamna iubirea pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Iubirea te inalta si te purifica de tot ceea ce este murdar pe lumea aceasta. Fara iubire esti un om pustnic,un om fara speranta, un om fara viitor. Fara iubire esti un om incomplet, fara jumatate, dar atunci cand iti intalnesti jumatatea esti intreg, te-a completat.Asta inseamna pentru mine iubirea.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Loto:investesti mult castigi putinPirzi de mai multe pri fata decate ori castigi!
Poate tu esti norocos, si iei potul cel mare.Multa bafta!

| onasis1961 a răspuns:

Loterie! Investesti mult si castigi mai deloc sau rar.

| Sociopat a răspuns:

Pierdere de timp si bani.

| wolder a răspuns:

De ce iti pasa?

| Crucified a răspuns:

IUBÍRE, iubiri, s. f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste față de o persoană; relație de dragoste; amor, iubit1. ♦ Sentiment de afecțiune (și admirație) pentru cineva sau ceva. – V. iubi.

| LineGuide a răspuns:

Iubirea este undeva mai presus de o simpla definitie, pentru ca fiecare vede urmarile ei in alt fel. Iubirea este pana la urma atractia fata de o persoana, accentul picand pe psihicul acesteia. Nu conteaza neaparat atractia fizica, pentru ca ea depinde de anumiti parametrii, si deja deriveaza destul definitia.
Mult noroc!

| SisMusic a răspuns:

Nu prea poti sa exprimi iubirea pentru ca nu o sa poti sa ti-o exprimi in totalitate ceia ce simti pentru cineva mereu va fi ceva mai mult! Daca o iei in mod stiintific ar fi doar o accelerare a pulsului si o completare a ceia ce iti lipseste!
Dar in mod sentimental inseamna acei fluturi in stomac sentimentul acela de fericire de atractie fata de o persoana!
Asta ar fi pe scurt!
Bafta in continuare!winking

| miru20cmrecords a răspuns:

Tot. (Love is all you need)

| unggahigga a răspuns:

Am avut pana acum 4 prietene si toate de 15 ani, si mi se pare ca toate-s la fel.Deci,nu mi se pare ceva relevant in viata mea acum, am doar 16 ani.

| romeo007 a răspuns:

Cand iubesti esti in stare sa faci orice sacrificiu....si ce inseamna? mmm adica unde dragoste nu e nimic nu e...