| anonim_4396 a întrebat:

Heii happy la ce varsta vi se pare normal sa va incepeti viata sexuala? eu am 16 ani si sunt impreuna cu un baiat de 6 luni il iubesc foarte mult si eu zic ca il cunosc foarte bine el a spus ca nu ma grabeste si ca este dispus sa astepte pana ce voi fi pregatita, peste 2 saptamani va fi majoratul lui si mna eu ma gandesc si la el totusi are 18 ani... cred ca sunt pregatita dar nu vreau nici sa ma grabesc crying ok sunt putin speriata ajutor.laughing

20 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa inteleg ca el nu ti-a propus, dar tu te gandesti la el ca devine major si musai ii trebuie cadou o partida de sex?
Mai fetelor, chiar credeti ca sexul este o competitie? un examen pe care trebuie sa il sustii in vara?
Fii decenta si mai asteapta un pic, o sa vina si vremea sexului, dar atunci cand esti pregatita din toate punctele de vedere si simti acest lucru.
La cum te-ai exprimat, dai de inteles ca el devine major si ii trebuie nene o partida musai de sex.
O zi buna!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu esti pregatita, decat sa ii strici majoratul in cel mai penibil hal, mai bine te-ai da la o parte si ai lasa o experta sal satisfaca la superlativ la majoratul sau. e pacat sa isi strice noaptea de majorat cu o virgina nepregatita si incordatawinking baiatul e la varsta la care experimenteaza nicidecum sa stea dupa tine pana esti "pregatita" asa ca nu-i mai irosi tinereteawinking

| RAY a răspuns:

De la 16 ani

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar TREBUI să mai AŞTEPŢI vreo 2 ani :)

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te grabeste, tu de ce te grabesti?

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu te-ai gandit sa-i faci cadou de majorat pe... tine?
Si zici ca esti pregatita? Ma indoiesc, sincer!
Si chiar daca sa zicem tu se simti pregatita, corpul tau, nu! Organele tale sexuale nu sunt dezvoltate, risti foarte mult...
Daca prietenul tau te iubeste va intelege!

| minrest a răspuns:

Nu ai de ce sa faci asta. Nu are nici un rost.

| minrest a răspuns:

Cred ca dupa facultate ai putea sa iei o decizie fiind mult mai matura, mai independenta si intelegand mult mai bine lucrurile astea. Caci acum, fara suparare, nu le intelegi. Vad asta din modul in care ai pus problema. Buna seara.

| Holiday a răspuns (pentru minrest):

"Cred ca dupa facultate ai putea sa iei o decizie."

Sau dupa 2-3 facultati, pe la 40 de ani laughing

| minrest a răspuns (pentru Holiday):

Holiday, e foarte greu sa iei o decizie cand esti copil pe care sa nu o regreti cand esti adult.

| Holiday a răspuns (pentru minrest):

Ai sa fii surprins daca te-ai interesa cate din persoanele pe care le cunosti si care iti par foarte in regula si-au inceput viata sexuala pe la 16-17 ani...atat barbati cat si femei.
Mai rau e ca multi nu au macar cunostinte minime de protectie impotriva eventualelor inconveniente legate de sex. Asta si pentru ca in scoala si liceu se face religie in loc de educatie sexuala, printre altele.

| caramela a răspuns (pentru Holiday):

laughing)))))))) fata vrea sa ii ofere drept cadou o partida de...

| SkyPilot a răspuns:

Cam devreme. Stii ce schimbari te asteaptaa cand iti incepi viata sexuala?

| Danysan a răspuns:

Fa-o acum cat timp va iubiti. Dupa nu o sa se mai repete.Glumesc Andreaa.Fa asa cum simti tu. Totu tine de sentimente si de cum esti tu in acel moment.Dap la 16 ani nu e ceva normal dar ar fi oki sa stii daca vrei asta cu adevarat. Timp ar fi si 6 luni nu sunt de ici de colo. seara faina si ai grija ca asta e un cadou valoros si nu il faci oricui.

Răspuns utilizator avertizat
| BlaaBlaa a răspuns:

De la 17 in sus.

| corhaz a răspuns:

Daca ai pus intrebarea plus ca ai scris ca esti speriata clar ca nu esti pregatita.iar Andreeadeea cum nu conteaza? e bine inseamna si de la 13 14 ani 15? daca ai facut asa frumoasa viata te asteapta

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Da. daca nu-i place libertatea si prefera inchisoarea atunci ii ok

| Andreeadeea1231 a răspuns:

Faci cum simti... nu conteaza varsta

| caramela a răspuns (pentru Andreeadeea1231):

Ai nu zau? chiar nu conteza varsta? deci de la 11-12 ani ste ok?
Tu ajuti ori doresti doar fundita?