| DaniellaATha a întrebat:

Imi place mult de un baiat. El e cu un an mai mare decat mine, suntem la aceeasi scoala. Si chiar imi place de el! As vrea sa ii spun asta, dar nu stiu cum. In curtea scolii ne ignorma reciproc, nu pentru ca suntem certati sau altceva, cum nu vorbim nu avem de ce. Vorbeam acum vreo 1-2 ani, dar putin cand practicam acelasi sport, acum nu mai vorbim aproape deloc. Anul acesta am vorbit de maxim 3 ori! Nu cred ca el simte acelasi lucru, sincer nu mi se pare. Dar as vrea sa ii spun. Va rog ajutati-ma, cum sa fac asta?
P.S. As vrea undeva unde sa fim doar noi doi, unde prietenii lui sa nu fie!

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Iesi cu el undeva dupa ore. Daca stii in ce directie merge, ia-o si tu pe acolo, spune-i ca ai treaba in zona aceea ca sa nu para ca il urmaresti. Poti sa-i spui atunci sau intreaba daca iese in weekend afara si atunci gasesti tu momentul potrivit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dacă face asta băiatul o va rupe la fugă urlând "VIOL"