| anabanana400 a întrebat:

Heii lumee. DAU FUNDA URIASA pentru cine ma poate ajuta.Cam de o jumatate de an m-am despartit de un baiat pe care l-am iubit si il iubesc foarte mult ca a fost prima mea dragoste.e drep ca am stat doar o luna impreuna >:" din cauza ca ne-am certat de la un prieten de-al meeu infine. eu una nu l-am uitat.e cu un an mai mic ca mine.in timpul asta in care am fost despartit am mai filtrat si cu altiihee hee si el la feloh go on eu am stat intr-o "relatie" cu un tip 3 zilelaughing pe cand el.de 3 luni e cu o fata.s-a intamplat sa mergem de colindat impreuna cu prietenii nostri comuni si cu prietena lui bineinteles.eu stat lipiti unul de altu dar cand a trebui sa plece acasa.el s-a intors la noi.ne distram foarte bine la o prietena acasa pana cand a inceput sa ma ia in bratee (amandoi bausem putin cam mult in seara aia) sa ma pupe pe obraaz si la insistentele prietenilor sa ma sarute.pur si simplu nu imi mai dadea drumul din bratee.in pat stateam amandoi imbratisati, ma saruta pe frunte, faceam tot felul de gesturi ca in vremurile bune..de cate ori il intrebam de actuala nu imi raspundea si imi zicea sa ne bucuram de moment. am stat asaa IN AL 9LEA CER ca 2-3 ore...cand am ajuns la a2a casa incepusem sa ne trezim amandoi, i-a spus prietenei sale ca doar m-am pupat (i-a recunoscut asta desi mai sarise calul putin mai mult.a fost exagerat de afectuos), se pare ca s-au certat.prietenul sau cel mai bun(care ma iubeste pe mine si care s-a bagat in relatia noastra in trecuut) il intreba daca o iubeste pe prietena lui iar el zicea ca da. dupa tot ce s-a intamplat aveam impresia ca imi cade cerul in cap straight face a mai avut faze din astea la betie de cand ne-am despartit ca vorbea in continuu despre mine in absenta mea(amandoi single pe atunci) iar cand se 'trezea' se facea ca nu mai stie.multa lume mi-a zis ca si eu sun cam prima lui dragoste si mereu se va intoarce la mine sua ca ne potrivim, multi vor sa ne vada imrpeuna. Eu nu mai stiu ce sa cred.mai simte ceva pentru mine? eu zic ca daca ar fi iubi-o pe actuala nu ar fi facut TOAAATE chestiile alea cu mine. si in dimineata de craciun mi-a trimis mesaj sa-mi zica ca i parul rau ca a fost un porc, ca nu are explicatii si ca nu stie ce l-a apucat. HEEEELP va roog puppy dog eyes nu mai stiu ce sa credstraight facestraight face il iubesc multpuppy dog eyes si as vrea sa ne impacamstraight face ce sa fac? DAU FUNDA pentru cel mai bun si complex rapsuns.mersiii. va pup

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Daca dupa un an jumatate inca mai ai sentimente pentru el si nu orice fel de sentimente ci unele puternice eu cred ca ar trebui sa faci ceva, ori sa ii spui ca inca mai simti ceva pentru el ori sa incerci sa il uiti.
Acum sa vorbim despre " bautul a catorva pahare laughing ", eu as lua ca pe ceva pozitiv faptul ca el te-a pupat si ca vorbit si asa fost asa de dragastos cu tine, eu de exemplu aseara am baut si eu cateva pahare de una singura pentru a putea sa nu ma mai gandesc la un baiat care are o iubita de 4 luni, in fine! Ideea e ca dupa ce am baut cateva pahare am simtit nevoia sa vorbesc cu el si eram asa de vorbareata si ii spuneam atatea lucruri chiar daca nu prea ne cunoastem prea bine aseara am vorbit despre ce ne place unul altuia etc laughing. Deci dupa parerea mea asta a cam facut si baiatul de care povestesti tu aici big grin a spus ceea ce nu poate sa spuna cand " este treaz".
Are sentimente pentru acea fata dar probabil ca pentru tine simte cu totul altceva ceva mai profund.
Deci ajungem la acea vorba " prima iubire nu se uita niciodata ".
Daca nu ai curaj sa ii spui bea si tu 2-3 pahare si o sa iti faci curaj si daca nu merge a doua zi poti sa spui ca bausei cam mult! laughing)
Mult noroc! :*

4 răspunsuri:
| Amalia2305 a răspuns:

Trebuia sa-l tragi putin la raspundere. Sa-i dai dreptate (pentru ca el chiar este un porc dupa ce a facut ), te dadeai putin suparata si astfel vedeai cum reactiona. Daca incerca sa te impace cumva sau sa remedieze lucrurile era clar ca ii pasa de tine si ai fi putut si tu sa-i zici ca inca mai ai sentimente pentru el. :*

| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! Eu spun ca te iubeste daca face mereu gesturile alea si ca inca se mai gandeste la tine! Probabil ca pe actuala nici nu o iubeste, ci poate vrea doar sa se razbune pe tine ca l-ai facut sa sufere! Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ca inca mai tii la el! Cine stie, poate si el simte acelasi lucru! Bafta!happy

| LittleShyDevil a răspuns:

Fuuii, complicat rau de tot...Dar sti cum se zice omul la betie zice adevarul! Dupa ce se trezea din betie isi dadea seama ca a zis adevarul si incerca sa il maschez cu diferite pretexte,bla,bla. Daca pana si prietenii tai zic ca inca tine la tine, pana si tu crezi asta, de ce nu mai incerci o data? Ce poti sa pierzi, inca o data insista, nu se stie niciodata! Sper ca am fost de ajutor! Curaj! happy

| uka2 a răspuns:

Eu cred ca intre voi 2 a fost un mare orgoliu si ambitia v-a determinat pe aman2 sa va despartiti lasati unu de la altul si va fi bine! impacati`va :*
fundita :X