| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-am despartit de prietena mea. Parintii ei nu sunt de acord, iar fratele ei, de o seama cu mine ii urmareste non stop apelurile mesajele de pe facebook etc.
A iesit scandal mare prima oara, am decis sa continuam pe ascuns, iar acum iar a vazut fratele ei facebook-ul.
Ea a spus ca e mai bine pentru sa nu mai continuam. Eu am o presimtire ca a iesit cu scandal foarte mare. Pana la urma ea este minora si are un liceu de terminat. Depinde de parintii ei.

Cum pot sa trec peste? Cale de intoarcere nu cred ca exista, trebuie sa merg inainte. De 5 zile nu am mai dormit desi am stat in pat chiar si ziua. Daca venea si imi zicea ca nu ma mai iubeste ca si-a gasit pe altu era mai usor pentru mine. Dar ma omoara gandul ca ne iubim amandoi foarte mult.
Imi vreau viata inapoi, nu mai am chef de absolut nimic. Nici macar sa ma plimb ori sa ies cu prietenii. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Esti tanar, cand esti tanar ai o mare problema: crezi ca vei ramane cu ea pana la capatul vietii. Dar nu e asa, si faptul ca pana te insori ai 10-20-30 de iubite, o demonstreaza. E foarte greu, te inteleg, te admir pentru ca esti capabil sa iubesti, sunt o gramada de fete care nu cred ca mai exista baieti ca tine, esti o marfa rara si vei fi vanat happy.Nu te schimba. Iesi in lume, asa, trist, si ai sa vezi ca toate fetele te vor aprecia, si unele iti vor oferi un umar pe care sa plangi. Ti s-a inchis o usa, ti s-a deschis un geam.Profita de situatie, decat sa pierzi absolut totul, mai bine o pierzi doar pe ea. Cat despre ea, daca va iubiti, soarta va va uni din nou.

| AnYyCrZ a răspuns:

O sa-ti fie greu dar daca o iubesti cu adevarat te gandesti ca ai facut-o pentru binele ei straight face..Incearca sa-ti ocupi timpul sau vorbeste cu parintii ei straight face. Baftaa!

| Gahbryella a răspuns:

Daca parintii ei nu te vor langa ea inseamna ca nu le place ceva la tine..incearca sa imbunatatesti acel ceva si sa vorbesti si cu parintii ei in primul rand apoi cu fratele ei si sa ajungeti la un punct comun..eu in locul tau as continua sa fiu cu ea..la mine este la fel cu prietenul meu..mami stie dar tati nu si el e putin mai exigent ma refer la tatal meu adica sunt doar fetita lui si atat dar am de gand sa pastrezsecretul momentan si chiar daca s.ar afla stiu ca si la mine o sa iasa scandal dar nu.mi pasa..la cat imi iubesc prietenul nu l.as lasa pentru nimic..mai e si distanta intre noi si ne mai chinuim asa 1 an 2 iar dupa nu o sa mai aiba parintii numic. faci ce vrei e viata ta asa si in cazul ei, nu ar trebui sa renunte asa usor.fa ceva ce o sa ii uimeasca pe parintii ei si o sa te placawinking

| tdkgeorge a răspuns (pentru Gahbryella):

Nu este posibil sa nu le placa ceva la mine parintilor ei, pentru ca nu ma cunosc, nu m-au vazut niciodata nu au stat de vorba cu mine niciodata. M-am intalnit cu fratele ei sa "discutam", primul lucru pe care mi l-a zis a fost sa o sun sa-i zic ca s-a termiant si apoi m-a amenintat. Fratele ei nu vrea sa mai auda de mine. Ai ei nici macar nu o lasa sa mai vorbeasca cu mine, de fapt nu o lasa sa aiba prieten, din cate mi-am dat seama. Detest prejudecatile. Inteleg ca vor sa o protejeze, dar era frumos daca analizau sa vada daca prezint un pericol. Eu o inteleg, este decizia ei, ea mi-a spus ca asa ar fi mai bine pentru amandoi. Stiu ca ma iubeste si imi pare foarte rau ca am pierdut-o. Era printre putinele fete la locul lor, ma saturasem de curve.
Am trecut peste multe, si la noi a fost problema distantei...
Decizia finala i-a apartinut ei, nu vreau sa par insistent, ea cunoaste cel mai bine circumstantele din familia ei.
Pentru cei care m-au inteles gresit: Stiu ca o vreme am sa sufar stiu ca trebuie sa merg mai departe, dar intrebarea mea este: Cum? Nu am chef de absolut nimic. Legat de somn, ca nu am mai dormit de 5 zile, probabil la un momentdat tot voi dormi, dar vreau sa-mi fie cat mai usor. Nu vreau sa ma afecteze din punct de vedere fizic, ori sa cad intr-o depresie. Bine macar ca am trecut de bac...

| Gahbryella a răspuns (pentru tdkgeorge):

Mda ai dreptate si asa e parintii ei ar fi trebuit macar sa te cunoasca sau inainte sa afle de voi macar sa te vada si ca pe un amic al ei si isi faceau o impresie si asa e si cu parintii acum ca sa nu.ti faci prieteni ca nu stiu ce si fratele ei la fel.e baiat stie cum sunteti voi si ii e frica pentru sora lui normal dar nu toti sunteti la felhappysi daca ea asa a decis inseamna ca are probleme si isi cunoaste parintii si stie probabil la ce consecinte ar avea loc si e mai bine asa exista o multime de fete si chiar nu ai ce sa faci nu e o boala pe care o tratezi cu cateva pastile si trece.o sa iti fie asa cel putin o luna si din cate vad ca tineai la ea o sa te tina cam 2 luni bine poate exagerez depinde de cat de repede treci peste o relatie si incearca sa nu stai numai in casa, in pat si iesi si distreaza.te chiar daca nu poti, incet incet o sa reusesti...

| maxwellplass a răspuns:

O vreme o sa suferi, dar trebuie sa mergi mai departe pentru ca o sa fie femei pe care o sa le iubesti mult mai mult decat precedenta si trebuie sa intelegi ca orice relatie are un final, de multe ori stupid.