| danim7 a întrebat:

Ok, deci am avut o prietene la liceu sunt a 9 si mia plkt mult o fata si ei de mine am fost imrpeuna pana cand ne-am despartit si acum sunt cu o fata tot din liceu si am stat cu ea doar ca s-o fac geloasa pe fosta.si a devenit mult prea advansat nu s-a intamplat nimic special dar a cam avansat relatia noastra prea repede.si acum nu stiu cum sa fac sa ma despart de ea fara so ranasec.ma puteti ajuta :S? va rog. Multumesc

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Spune-i adevarul. E cel mai corect. Spune-i ca ai fost cu ea pentru ca sa vezi cat de mult tii la iubita ta si daca si ea tine la tine. Spune-i ca nu te gandeai sa mearga prea departe si ca iti pare rau. Probabil te va considera un nesimtit. Puteai totusi sa ii spui pana acum. Oricum e de apreciat ca vrei sa lamuresti lucrurile si nu sa joci cu amandoua asa cum fac altii.

| Anca a răspuns:

Spuneºi pur si simplu ca nu va potriviti.
Nu cumva sa-i spui de fosta ca o sa se simta folosita!

Totusi, data viitoare, daca te mai folosesti asa de cineva, sa stii sa te opresti la timpwinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Tie ti-ar placea ca cineva sa te foloseasca asa? iti spun eu ca n... urat gestul tauwinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu*

| georgiana a răspuns:

Pune-ti gandurile in ordine si alege fata, nu te juca cu nici una dintre ele...gandeste-te bine.

| Munchkin a răspuns:

Spune-i tipei că nu te simţi bine şi că ai vrea să luaţi o pauză, să îţi clarifici sentimentele.
Dar...nu DELOC e frumos ce ai făcut...Pe viitor gândeşte-te mai bine când vrei să faci geloasă o persoană.

| silvia_6803 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu ea sincer si deschis sa ii spui exact ce vrei si ce simti si te va intelege

| broscutsaaa a răspuns:

Explica`i ca inca o iubesti pe fosta. si ca relatia a mers mai departe decat trebuia.
NU O MINTI!
Spune adevarul si va aprecia ft mult asta. happy

| alyn_5885 a răspuns:

Ori ii spui adevarul pur...
Ori fii mai rece cateva zile si apoi incetul cu incetul ea se va obisnui cu ideea ca relatia e pe terminate.
DAR sa nu mai faci asta, pune-te in locul ei...